«Бездоганно скроєний костюм – річ на вагу золота»: інтервʼю із засновницею бренду ANDRA

21 квітня в Києві відбулося відкриття флагманського бутика нішевого бренду жіночих костюмів ANDRA. Його засновниця, Олександра Данилюк, зазначає, що створила бізнес під час війни як протест проти насильницьких дій стосовно нашої країни та оду українським жінкам, що попри війну продовжують займатися власною справою і підтримують економіку держави.

В інтервʼю FW Daily Олександра розповіла, як працювала над створенням бренду, з якими викликами довелося зіткнутися та чому зробила ставку саме на костюми.


Чим ви займалися до того, як вирішили створити ANDRA?

З 16 років я навчалась, жила та працювала у Відні. Робота не була пов’язана з модною індустрією – я навчалась на управлінні підприємством, працювала у фінансовій сфері, а також паралельно допомагала у нашій родинній меблевій справі.

В Україну повернулась за особистими обставинами перед початком повномасштабної війни. З 1 січня цього року переїхала в Київ та вирішила заснувати тут власну справу. Де б я не була, мені важливо, аби частина мого життя та справа завжди були в Україні! 

Зараз я поновила навчання у Віденському Університеті, на факультеті міжнародного бізнесу, мрію його закінчити. А надалі справи, як і життя, буду вести між двома країнами та містами – Києвом і Віднем.

Чому вирішили заснувати власний бренд саме зараз, під час війни та складної економічної ситуації в країні?

Початково я мріяла про заснування бренду ще з 2020 року у Відні. Тоді я часто танцювала і відкривала Віденські бали, перешивала та створювала власні сукні, думала про власну лінію вечірнього й бального одягу. Проте відклала ідею до «більш вдалих часів», коли буде досвід, можливість, час. Згодом все змінилось, почалась війна, життя показало – немає кращого часу для старту, ніж зараз. 

Вірила, що Україні зараз не потрібні зволікання, але її точно підтримає стійке підприємство, активно працюючі люди та бізнес. 

Складнощів було багато, але важкі часи народжують сильних людей. І я б хотіла бути такою. Вдячна всій команді, що нам вдалось запустити проект. Все відбувається вчасно і тоді, коли ми до цього готові.

З якими викликами довелося зіткнутися?

Логістика під час війни. Багато речей більше не працюють так, як раніше. Щодня доводиться бути креативним та знаходити нові рішення. 

Сумніви щодо доцільності справи та одягу зараз. Але дивлячись на наших жінок, які попри все залишаються в країні, щодня працюють та донатять, я дуже хотіла створити гідний бренд якісного, класичного одягу для них, тут в Україні.

Ще одним особистим викликом для мене стало вивчення індустрії. Майже з 13 років костюми були основою мого гардеробу, я добре їх вивчила з боку споживача. Але відкриття бренду – це зовсім новий професійний рівень, тому багато часу присвячувала вивченню сфери, матеріалів і, звичайно, практиці та часу на виробництві.

Фінанси. Бренд запущений та створений власними силами.

Чому вирішили зробити ставку на костюми?

Костюми були основою мого гардеробу відтоді, як я почала активно працювати. Досі для мене немає кращого метчу одягу, в якому почуваю себе настільки комфортно.

Насправді бездоганно скроєний костюм з повністю натуральної тканини (наприклад, шерсті), що чітко сидить – річ на вагу золота. За роки пошуку та проб серед мас-маркету чи люксу я переконалася в цьому на власному досвіді.

Хороший костюм можна одягнути як в офіс чи ділову зустріч, так і на вечір, додавши прикрас та замінивши сорочку просто гарним бра. Костюм – це вічна та багатогранна річ.

Ви особисто розробляєте моделі? Де базується виробництво?

Так, абсолютно всі моделі – це втілення мого відчуття життя, стилю та вічної любові до класики. Я їх промальовую, продумую, обговорюю з технологами та конструкторами, контролюю процес пошиття. 

Повністю усе виробництво зараз базується в Києві, для нас важливо бути Made in Kyiv. Мрію, аби поряд з всесвітніми ательє Парижу, Лондону, Мілану чи Стокгольму, світ думав про Київ та нашу моду – високого рівня, сенсу та якості. Вірю, що і наш бренд стане частиною цього.

Як відбувається процес пошуку тканин та інших матеріалів?

У нас є декілька основних партнерів, з якими працюємо. Проте пошук матеріалів – це завжди квест. В нас вже були скасовані моделі саме через недостатню якість тканини. Я відповідально ставлюся до підбору тканини. Для мене це не тільки основа речі для клієнта, а ще й інвестиція, яку ми створюємо.

З початку створення бренду я визначила для себе декілька непорушних принципів, один з яких – використання у виробах тільки натуральних матеріалів та хорошого складу. Це 100% шерсть, бавовна, віскоза. 

Ми обрали створювати речі, що готові служити жінці роками, залишатись у гарному стані, бути легко провітрюваними, з якими зрозуміло, що у вас на тілі та як за цим дбати. Висока якість і бездоганний покрій є вагомими перевагами та причинами нішовості нашого бренду. За кожну річ, що ми випускаємо, відчуваю особисту відповідальність, тому погоджую до продажу тільки те, у чому впевнена 100% сама. 

Враховуючи всі нюанси, підбір тканини займає великих затрат часу.  

Розкажіть про шоурум, хто розробляв дизайн?

Шоурум був моєю давньою мрією і до підбору локації я підходила з великою увагою. Якби потрібної не знайшлось, від ідеї шоуруму відмовилася б повністю. 

Ще до переїзду в Київ гуляла на Заньковецькою, зупинилась біля будинку на Станіславській і подумала, що дуже хотіла б, аби колись наш шоурум був саме у цьому місці. Життя робить свої дива – вільна локація знайшлась тут, ми запустили бренд і зараз працюємо.

Хотіла знайти локацію саме у Печерському районі, яка б передавала дух та енергію Києва, його бізнесу та класики, а також втілювала особливу родзинку міста та нішовість бренду ANDRA.

Над декором інтер’єру ми працювали спільно з Anna-Maria decor. Вдячна за нашу співпрацю, чуйність і що вдалось зробити простір саме таким, яким його й уявляла.

Яким бачите розвиток ANDRA? Плануєте виходити на міжнародний ринок?

Дуже хочу, аби проєкт в майбутньому став стійким, динамічним та насиченим бізнесом, що створює чудової якості та стилю продукт у своїй ніші, приносить користь Україні, радість та натхнення українським жінкам. Звісно ж, хочу, щоб одного дня ANDRA відкрила свої двері в, особисто для мене, другому домі та рідному Відні, в Австрії. Проте, можливо вже з дещо іншим асортиментом.

Які звички допомагають вам залишатися в ресурсі?

Повноцінний сон. Свіже повітря. Хороше харчування. Вчасне відновлення сил. Завжди надихають розвиток, власний простір та час з собою. Цінувати власне здоров‘я, рідних та не забувати, що на першому місці в житті не бізнес, а ви, близькі і життя. Крім того, дотримуюся принципу залишатися вірною собі. Я втрачаю багато сил та часу, якщо погоджуюсь на речі, яких насправді не хотіла, чи дію не так, як сама відчуваю.

Як плануєте час? Розкажіть про свій тайм-менеджмент.

Останні дні та місяці дуже насичені і трапляється, що, попри тайм-менеджмент, не встигаю нічого. Найважливіше для мене – визначати пріоритети: коли вони є, ніколи не пропустиш важливого, а увага сфокусована в правильному напрямку. Ще завжди переконуюсь в силі хорошого сну та здорової самодисципліни.

Що би порадили тим, хто хоче започаткувати власний fashion-бізнес в Україні? На що варто звернути увагу?

Вірити в себе, вірити в Україну, розуміти на старті весь проєкт, все прорахувати та обов’язково залишати собі частину часу та фінансів: завжди щось відбувається не за планом із затримкою на декілька днів/тижнів не по плану, а витрати стають трохи більшими, ніж планувалося.