FEEL GOOD: Яке радикальне послання Balenciaga залишилось невидимим?

19.04.2021

18 квітня Demna Gvasalia презентував відео ролик Feel Good і лукбук із 58 образів, які зняті на тлі визначних місць світу. 

У трихвилинному відео створеному у співпраці із Kamilya Kuspanova, Anton Bialas і Heejoon Kwak – лише «науково підтверджені» кадри, взяті з мережі, що піднімають настрій без натяку на рекламу одягу і аксесуарів. 

Незаймана краса планети і щасливі люди: обійми, оплески і чисте щастя. 

Не перший погляд – електричний скат і табун коней не несуть модного навантаження на аудиторію і викликають нерозуміння, що хотів сказати дизайнер. Дивіться глибше.

Вперше Demna Gvasalia безкомпромісно вибирав для колекції екологічно-чисті або вторинно перероблені тканини. За виключенням таких невирішених задач, як використання матеріалів для склеювання кросівок.

І полетіла вниз перша кісточка доміно (відео 1:31). Серйозний модний гравець викликав ланцюгову реакцію у світі  фешнбізнесу і тепер навіть постачальники розкішних тканин, які ще вагались чи вкладати кошти в розробку більш екологічних матеріалів – вже сприймають це, як обов‘язок.

Gvasalia обіцяє, що такий вибір тканин – не одноразова акція. Він стверджує, що вже давно почав шукати альтернативи матеріалів, і деякі з них увійшли у вересневу колекцію. «І я повинен сказати, що ситуація за три роки змінилась кардинально».

Що стосується одягу – бренд залишився вірний своїй орбіті: худі, світшоти і сукні з квітковим принтом, які насправді пальто, вторинно перероблена шкіра, денім і боротьба з гомофобією.

Нехай води океану будуть прозорі, повітря чистим, а екоідеї Demna Gvasalia поширюються так швидко як насіння кульбаби за вітром (відео 0:54). Браво! А ми поки будемо аплодувати здалеку. Пандемія, як-не-як.

Дивіться глибше.

Все буде добре. 

All will be well