Helsi запустив сервіс термінових онлайн консультацій

Медичний провайдер Helsi запустив новий сервіс термінових онлайн консультацій. За 15 хв пацієнт зможе отримати відповіді на всі запитання щодо стану здоров’я, а також направлення до вузького спеціаліста. Якщо є потреба у ліках, можна отримати повторний електронний рецепт на антибіотики та інші рецептурні лікарські засоби. 


Термінові консультації допоможуть пацієнтам за кордоном, які не можуть поспілкуватися з україномовним лікарем. Крім того, це рішення у напівекстрених випадках: підстав для виклику «швидкої» поки недостатньо, але конструктивні поради лікаря заощадять час та гроші у подальшому лікуванні. Це також корисний варіант «другої думки» спеціаліста, коли пацієнт прагне підтвердити раніше встановлений діагноз. 

За 5 хв пацієнт може отримати повторний е-рецепт на лікарські засоби, якщо лікування є тривалим і треба продовжити його курс. З цим е-рецептом одразу можна йти до аптеки, або зіі знижкою замовити через «Ліки онлайн» у додатку Helsi

Лабораторні дослідження можна прикріпити до консультації та показати лікарю усю динаміку. Окремою популярністю послуга буде користуватися у пацієнтів, чий сімейний лікар має щільний графік, а консультація, довідка чи е-рецепт потрібні негайно. 

Переваги нового сервісу для лікарів – додатковий дохід чи фінансова незалежність у майбутньому. Сьогодні «гроші йдуть за пацієнтом», у населення немає значних коштів на оплату приватних медпослуг, тому потрібен баланс між якістю та вартістю. Через онлайн консультації в Helsi пацієнти, не виходячи з дому, отримають допомогу від лікарів приватної практики. Це також збільшить «пропускну здатність» роботи лікаря. За годину роботи один спеціаліст зможе якісно обслуговувати 4 пацієнтів.

Вартість консультації становить 200 гривень і списується лише після успішно завершеного прийому. 2/3 коштів отримує лікар, що надає послугу. Сервіс доступний і для українців, що проживають за кордоном. 

Як це працює 

Термінову допомогу можна отримати через додаток Helsi для пацієнта, обравши аудіо-, відеозв’язок чи чат для спілкування з лікарем. Він надає усі стандартні послуги: консультує, виписує рецепт чи направлення до вузькопрофільного спеціаліста. Основна перевага термінової консультації – пацієнт чекає на прийом лише декілька хвилин, а лікар вже на зв’язку в онлайн. Протягом 5 хв після отримання заявки лікар переглядає скаргу пацієнта і вирішує щодо можливості надати якісну консультацію. 

На термінову онлайн консультацію можна записатися з-за кордону. Минулого року із запитами лише на планові консультації найбільше зверталися українці з Польщі, Німеччини, США, Великої Британії та Чехії. У 2022 році кількість онлайн консультацій зросла на 1 млн, порівнюючи з 2021 роком. Упродовж минулого року проведено 3,2 млн онлайн прийомів, тоді як у 2021 році – 2,2 млн.  

Як записатися 

Після авторизації у застосунку Helsi, потрібно обрати розділ «Сервіси» та розділ «Термінова онлайн консультація». Пацієнт обирає, для кого створити консультацію: для себе чи рідних (дітей, батьків тощо). В додатку передбачені замовлення і сплата за послуги з боку мами або батька для своєї дитини. Все відбувається з акаунту батьків, а лікар вже працюватиме з дитячою карткою. У момент консультації важлива присутність когось із батьків або ж інших законних представників дитини.

Тривалість термінового онлайн прийому – близько 15 хвилин, у складних випадках – лікар продовжить час самостійно. Кожен медпрацівник, що підключається до термінових онлайн консультацій, має медичну ліцензію. Він проходить попередній відбір та навчання, тому заміна лікаря не передбачена. Водночас пацієнт самостійно може відкликати заявку до початку консультації. Якщо ж лікар не знайшовся і прийом не відбувся, заявка автоматично скасується через 2 години, а гроші повернуться на рахунок пацієнта від його банку. Якщо ж прийом перервався – наприклад, за відсутності світла – лікар сконтактує пізніше і завершить консультацію. В будь-якому випадку, оплата відбувається лише після повного отримання послуги.