Демієн Герст представить роботу, присвячену Україні, на Венеційській бієнале

Нова картина британского художника Демієна Герста Sky Over Corn Field («Небо над кукурудзяним небом») буде вперше представлена 23 квітня на одній з головних подій сучасного мистецтва – Венеційській бієнале. Робота, розміром 6х2 метри, присвячена Україні та боротьбі нашого народу за свободу і незалежність.

Презентація картини Герста стане частиною експозиції «Це Україна: Захищаючи свободу», організованої спільно з PinchukArtCentre, Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Виставка міститиме дві частини. В першій будуть представлені роботи сучасних українських художників – Євгенії Білорусець, Микити Кадана, Лесі Хоменко, а також класиків Марії Приймаченко, Стефана Медицького та Тетяни Яблонської. В другій частині представлять роботи світових митців, серед яких, крім Демієна Герста, Марина Абрамович, Такаші Муракамі, JR, Олафур Еліассон.

«Виставка «Це Україна: Захищаючи свободу» розповідає про силу, творення та дружбу. Але, насамперед вона присвячена нашим колективним свободам – свободі обирати, свободі говорити та свободі існувати. Відмовляючись від прямих розповідей про війну, художники водночас глибоко аналізують їхнє значення, походження та вплив», – зазначають організатори.

Виставка триватиме в Scuola Grande della Misericordia у Венеції до 7 серпня 2022 року.