Книжкова полиця: 4 кроки до душевної гармонії від буддійського монаха

Якщо ви постійно заповнюєте свій щоденник завданнями та дедлайнами, раджу закрити його, глибоко вдихнути і запитати себе: від чого я тікаю в нескінченну кількість турбот?


Ескапізм – це спроба втекти від реальності в світ ілюзій. Він набув нових форм у сучасних реаліях. Розвиток медіа сфери, культ індивідуальності та опанування нових професійних якостей – це ті речі, які опосередковано змушують нас втрачати себе під зовнішнім тиском оточення. Найгіршим наслідком є неможливість відрізнити свої почуття та бажання від надиктованих іншими. Уникнути такого впливу можна, працюючи над своїм внутрішнім спокоєм та гармонією. 

Узимку я пообіцяла собі, що коли розквітнуть дерева та зазеленіє трава – я розпочну цю роботу. Дебютувати я вирішила з праць Тіт Нат Хана.

Тіт Нат Хан – дзен-буддійський монах з В’єтнаму. Під його авторством є більше сотні книг з буддизму, медитації та усвідомленості. Мій вибір: «Бесстрашие. Мудрость, которая позволит вам пережить бурю», «Практика радости. Как управлять гневом», «Тишина. Спокойствие в мире, полном шума» і «Мир в каждом шаге. Путь осознанности в повседневной жизни».

  1. «Бесстрашие. Мудрость, которая позволит вам пережить бурю»

Визнати наявність страху та проникнути до його першоджерела – єдиний спосіб побороти те, як він паралізує вас. У праці Тіт Нат Хан розкриває природу цього всеосяжного почуття, вчить приймати своє минуле та знаходити в ньому опору для майбутнього. 

  1. «Практика радости. Как управлять гневом»

Назва говорить сама за себе: перетворюємо гнів з деструктивної емоції в свого союзника. Повністю уникнути гніву неможливо, але у книзі  є ряд чітких інструкцій, які дадуть змогу стати ближчими до істинного щастя, використовуючи власний досвід з ситуацій, які викликають роздратування, злість та доводять до крику.

  1.  «Тишина. Спокойствие в мире, полном шума»

Книга, яка навчить витримувати тишу, що буває дуже складно для людей, які переповнені тривогами та переживаннями. Практики та техніки відкриють вашим очам красу кожного моменту життя та зовсім мініатюрних деталей.

  1. «Мир в каждом шаге. Путь осознанности в повседневной жизни»

Вчимося жити у щоденній гармонії з тим, що нас оточує. Ізолюватися від суспільства, якщо ви не аскет, неможливо. Але можна свідомо проживати кожен день, насолоджуючись ним. Звучить досить нереалістично, але ця праця наблизить вас до таких стосунків з реальністю.

Поки весна набирає обертів ми ще можемо встигнути налюбуватися нею:

  1. Відкидаємо наші страхи.
  2. Підпорядковуємо свій гнів.
  3. Аналізуємо свої почуття в тиші та спокої.
  4. Насолоджуємося кожним кроком по життю.