Конфіскувати московські активи: про що говорили міністри закордонних справ на зустрічі G7

Зустріч міністрів закордонних справ відбулася у комуні Вангельс на півночі Німеччини. 
На зустріч були запрошені міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску. 

Цьогоріч Молдова вперше взяла участь у зустрічі МЗС країн G7. Дмитро Кулеба у Твітері написав, що  вони обговорювали питання безпеки та ворожі дії росії у Чорноморському регіоні. 

«На нашій сьогоднішній зустрічі з моїм молдавським колегою Ніку Попеску ми зосередилися на безпеці України та Молдови, шляхах підвищення економічної стійкості та протидії російській пропаганді. Ми також обговорили ворожі дії росії в Чорноморському регіоні», — зазначив він.

Також МЗС України проінформував, що на зустрічі були обговорені шляхи, які допоможуть запобігти глобальній продовольчій кризі, введення нових жорстких санкцій проти рф й надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС. 

Міністри закордонних справ США та Канади приєдналися до зустрічі «Великої сімки», аби тиснути на країни, які хочуть зберігати нейтралітет  та відмовляються долучатися  до запропонованих пакетів санкцій. Загалом йдеться про Угорщину, яка проти запровадження повного ембарго на московську нафту. 

«Ми дуже чекаємо на результат «європейської драми» щодо затвердження шостого пакета санкцій проти росії. Він міститиме ембарго на нафту чи буде без нього. Я думаю, путін може порадіти, тому що єдність Європейського Союзу вперше може бути зруйнована через позицію однієї країни – Угорщини. І ми таки віримо, що цього не станеться і Європейський Союз зможе знайти консенсус. Як вплинути на Угорщину, як знайти баланс. Ми не будемо втручатися в цей процес, але це критичний момент. Чи буде і далі Європа такою об’єднаною чи ні? Саме цієї мети так багато років прагнув досягти президент путін. Ми вважаємо, що всі аргументи Угорщини – невпевнені. Вони більше політичні, аніж економічні. Якщо теоретично ця країна таки відмовиться підтримувати новий пакет санкцій, це призведе до серйозних руйнувань усередині ЄС. І треба зробити все, аби цього не сталося», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У міністрів закордонних справ «Великої сімки» є повне розуміння, що Україні потрібно допомагати як фінансова, так і озброєнням. Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель гарантує, що ЄС надасть 500 мільйонів євро, щоб підтримати Україну у військовому плані. 

Міністр закордонних справ Франції запевнив: «Члени «Великої сімки» згуртовані і продовжують підтримувати Україну, допоки битва за суверенітет України не завершиться її перемогою. Ми не воюємо проти росії. Це вона воює проти України. росія – країна-агресорка, до того ж одна з найбільших у світі. Ми ж підтримуватимемо тих, хто страждає». 

МЗС Великої Британії наголосила: «Дуже важливо, що ми підтримуємо тиск на володимира путіна шляхом збільшення постачання озброєння Україні, посилюємо санкції. Об’єднання G7 працює для того, щоби захистити свободу і демократію».

Підсумовуючи зустріч міністрів закордонних справ, Дмитро Кулеба зазначив, що “саме завдяки Україні G7 стала знову сильною. Україна повернула країнам Сімки впевненість, готовність ухвалювати рішення, вирішувати міжнародні конфлікти та протистояти авторитарним режимам”.

«Це була зустріч друзів», – підкреслив міністр, коментуючи результати зустрічі 13 травня.  

Текст: Воробієвська Дарина