Літник Pre Fall 23: Карпати 100 років тому

Розвиток залізничного сполучення у Галичині наприкінці XIX століття розкрив всю красу Карпат перед потенційними туристами. Гори, що досі були незнайомими та цікавими, стали доступними, тож українська інтелігенція взяла за моду проводити відпустки саме тут. Перед Першою світовою війною цей район перетворився на один з найбільш популярних туристично-відпочинкових центрів Східної Європи. Щороку сюди приїжджало все більше «літників» – дачників, як їх сатирично називали місцеві. 

“Ми читали про цей період, розглядали фотокартки та уявляли: якби це була сучасна інтелігенція, що б вона носила?” – згадують дизайнерки LUVI Людмила Седляр та Вікторія Заграфова. Це питання привело їх до створення колекції Pre Fall – 2023 “Літник”.

До неї увійшли костюми з шовку – буретного, тафти, чесучі, – та бавовни, об’ємні шовкові блузи, вишиті сукні та кардиган. Двійки складаються з піджаків розслабленого силуету та шортів, спідниць і штанів – тож дроп охоплює мінливий сезон від останніх гарячих літніх днів до першої осінньої прохолоди.

Ці речі – фантазія на тему того, що б носили знані етнографи, письменники та історики. Піжама з “берегинями” – давніми символами родючості й добробуту. Піджак «Літник» з буретного шовку з чорною вишивкою з ефектом потертості. Піджаки “День” та “Ніч” оздоблені вишивкою на кишенях, що повторює букети, якими Бессарабські ґаґаузи прикрашають підлоги своїх церков на свято Трійці. “Це так гарно, що ми вирішили запозичити собі той букетик за кольором і залишити саме ці квіти: рожеву і темно-червону троянду, горіхове листя і дельфініум.”

Вся вишивка виконана вручну, а кількість речей – лімітована.

Колекція вже доступна на сайті luvi.com.ua та у шоурумі бренду на Антоновича 23Б. 

Фотограф: Ярослав Бугайов 

Макіяж та зачіски: Тіна Антоненко 

Моделі: Каріна, Женя

Стиль: Luvi, Coня Солтес 

Ассистент: Марина Кравченко