Реальна статистика: у якій країні найкращі умови для професійного розвитку жінок

До Міжнародного жіночого дня платформа Reboot Online провела дослідження, в якій з європейських країн створені найоптимальніші умови для карʼєрного росту жінок. Згідно зі звітом, очолила рейтинг Швеція. Серед країн Європи вона надає найкращі перспективи у професійній діяльності.


Аналітики Reboot Online взяли до уваги такі показники, як економічні та лідерські можливості, оплата декретної відпустки. Для оцінки було створено індекс на основі 300 балів. 

Найбільше балів набрала Швеція – 241,4 бали з 300 можливих. Крім того, це єдина європейська країна з показником у 100 балів за економічні можливості для жінок. Сусідні країни – Фінляндія (227,6 балів) і Норвегія (213,8 балів) – стали другою і третьою країнами в рейтингу. Також в пʼятірку увійшли Словенія та Литва.

Туреччина виявилася країною з найменшими професійними можливостями для жінок – 31 бал з 300 можливих. Проте, незважаючи на найгірші показники, країна отримала більше балів за лідерські можливості для жінок (27,6/100), ніж країни, що ціленаправлено борються з гендерною  нерівністю на робочих місцях (наприклад, Австрія –13,8 балів зі 100).

«Загальні результати свідчать про певний прогрес в Європі у сфері гендерної рівності на робочому місці. Хоча невтішними є показники таких європейських країн, як Австрія та Чехія. Це ще раз підтверджує, що прогрес у напрямку гендерного паритету в Європі повільний. Жінки все ще стикаються з численними проблемами, що включають не лише різницю в оплаті праці, а й відсутність представництва в керівництві, державних стимулів та баланс між роботою і особистим життям», – розповіла генеральна директорка і співзасновниця Reboot SEO Agency Наомі Ахароні.