«На моєму будинку висять два прапори»: естонський художник про підтримку України

Сіім-Танель Аннус – перший та один із найвизначніших художників-перформансистів в Естонії. Він провів близько 60 персональних виставок в Європі, Америці, Азії, представляв Естонію на 47-й Міжнародній Венеційській бієнале в 1997 році. Роботи Аннуса презентовані в багатьох художніх музеях Естонії, Фінляндії, Німеччині, США та в декількох приватних колекціях. 
З 24 лютого цього року художник активно підтримує український народ, організовуючи поодинокі пікети в Таллінні з закликами припинити військову агресію рф та не купувати російський газ. Чому вирішив підтримувати Україну та що його поєднує із нашою державою – далі в нашому матеріалі. 

«Я провів половину свого життя в радянській окупації»

Я вважаю себе нормальною людиною, яка не може залишатися осторонь даної ситуації. Я провів половину свого життя в радянській окупації і я знаю, що про що йде мова. Мене арештовували за мою творчу та активістську діяльність. Україну я відвідував двічі у 2004 році і саме тоді я полюбив цю країну. У 2014 році я захоплювався українцями на Майдані, їх енергією та ентузіазмом. У 2021 році я став постійно стежити за ситуацією в Україні. 

 

«З 24 лютого на моєму будинку в Таллінні висять два прапори поряд»

24 лютого Естонія відзначає День незалежності, це національне свято. 24 лютого 2022 року у мене відібрали можливість святкувати, через те, що тепер наше свято нерозривно пов’язане із трагедією в Україні і тепер це назавжди. З 24 лютого на моєму будинку в Таллінні висять два прапори поряд. Україна зараз на перших шпальтах і сьогодні воює за всіх нас.

«Мій хрещений батько народився у Львові»

Мій хрещений батько – Олексій Марків. Він народився у Львові в 1897 році і помер в Таллінні в 1963 році. Він залишився в моїй пам’яті як справжній джентльмен. Звісно, я не розумів його рідної мови, проте пізніше мій батько розповідав мені декілька його історій. Він боровся проти Леніна в складі армії під керівництвом генерала Юденича, а пізніше – проти Гітлера у складі Червоної Армії.

Читайте також, стиліст із Берліну розповів про щоденну підтримку України