«НАШЕ»: як Pure & Naive та Ukrainian Folks досліджують культуру України
14 лютого винний бар і бістро Pure & Naive разом з етнографічним візуальним щоденником Ukrainian Folks розпочинав власне дослідження української поезії, гончарства та гастрономії різних регіонів України. Мета продажів в рамках проєкту – зібрати 1 000 000 грн на підтримку архівів та реновацію будинку-майстерні Ади Рибачук та Володимира Мельниченка

Вже з середини лютого в закладі з’явиться pop-up маркет з автентичною керамікою від Meraki Objects, колекцією української поезії, символів-квітів від Олександри Арсалані – Mutabor Mutabor та листівок від Ukrainian Folks. Меню Pure & Naive доповниться стравами з різних географічних регіонів України, переосмислене шеф-кухарями, спеціальною підбіркою українського вина від маленьких виробників, та дегустації з ним.
Щотижня маркет буде поповнюватись новими об’єктами та символами від невеликих українських ремісників та з приватних колекцій. Для старту було вирішено обрати символічну дату 14 лютого. У варіації Pure & Naive та Ukrainian Folks – це день любові в найширшому сенсі: від близької людини до свого, українського, справжнього та дуже вітального. На останньому в проєкті й зроблений основний акцент.
«За останній рік не лише світ, а й ми самі стали значно більше цікавитися історією та культурою України. Коли запитують про українську культуру та символи, в більшості з нас, переважно виникають стереотипні та популярні образи, які не є поганими, але й не є точним відображенням культурного спадку. Задача дослідження, над яким ми працюємо разом з Ukrainian Folks – піти далі, дослідити, заглибитись, знайти людей та осередки, які створюють унікальне, українське, наше. Поділитись цим, як з українцями, так й іноземцями, які цікавляться Україною. Водночас створити круговорот цінностей. Зібрані кошти будуть направлені в інший культурний проєкт», – розповів співзасновник Pure & Naive Павло Гук.
«НАШЕ» – дослідження, що немає конкретних терміну та обмежень: гастрономічні експерименти, дегустації, pop-up маркет, експедиції в регіони, робота з етнографічними та мистецькими архівами, та ряд інших важливих проєктів. Все це дозволить Pure & Naive та Ukrainian Folks перетворитись майже на експериментальну лабораторію з пошуку та дослідження українського. За досягненнями можна буде слідкувати в соціальних мережах Pure & Naive та Ukrainian Folks.

«Мені подобається, коли люди тяжіють до справжнього. Наше – це найсправжніше, що в нас є. І ця проста, лаконічна назва, на мою думку, є дуже влучною. Іноді в чотирьох буквах можна так легко вкласти весь сенс. Наше – це все те, що було з нами з самого дитинства, але ми його не завжди помічали, нам не завжди давали це помічати. Зараз найкращий час наново відкрити для себе справжню Україну, нашу. Вивчити її, побачити, спробувати на смак, потримати в руках. А там – і відкрити справжніх себе», – розповідає Настя Івченко, авторка візуального щоденника Ukrainian Folks.
Ціль проєкту зібрати 1 000 000 грн на підтримку архівів та реновацію будинку-майстерні українських художників, монументалістів та дивовижних новаторів свого часу – Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, на вулиці Малопідвальна у Києві. Серед найбільш відомих робіт творчого дуету – серії панно в київському Палаці дітей та юнацтва та на Центральному автовокзалі. Але найбільш резонансним проєктом стала «Стіна пам’яті на Байковій горі, що була буквально залита бетоном радянською владою. Проєкт майстерні був розроблений в 1972 році на місці напівзруйнованої будівлі. З того часу художники не лише займалися живописом, але й експериментували зі скульптурою, архітектурою та рядом інших технік. Майже всі роботи Рибачук та Мельниченка зараз зібрані в будинку-майстерні, яка потребує реновації, як і архівний напрям роботи фонду АРВМ.
Pure & Naive – винний бар і бістро на вулиці Івана Франка.
Ukrainian Folks – візуальний щоденник етнографічних українських див, що не претендує на наукову експертність в народознавстві.