Створено жінками для жінок: 6 найкращих femtech додатків

Пошук відповідів на запитання про жіноче здоров’я у Google та соціальних мережах наберає обертів. Нам вже замало консультацій спеціалістів раз на рік, а бажання трекати свій стан кожного дня позитивно впливає на профілактику захворювань.
За минулій рік було здійснено понад 11 мільйонів щомісячних пошукових запитів, які пов’язані з інтимним здоров’ям. Завдяки фінансової підтримки організацій охорони здоров’я щодня з’являється все більше фемтек-додатків та послуг. Як технології, створені жінками та для жінок, революціонізують глобальний підхід до охорони здоров’я та самі єффективні фемтехдодатки – далі в матеріалі.

Що таке фемтек та чому він настільки важливий для жіночого здоров’я?

Фемтек – термін, який об’єднує рішення та стартапи, що спеціалізуються на жіночому здоров’ї. До цієї сфери відносяться платформи та пристрої, пов’язані з репродуктивним здоров’ям, контролем полового життя, менструальним циклом, фертильності та вагітності. 

Фемтек охоплює всі аспекти жіночого життя: від програм для стосунків і сексу, до програм для відстеження менопаузи, платформ, які досліджують материнство, підвищення кваліфікації на роботі, фізичну та психічну стійкість.

Програми, пристрої та послуги для здоров’я зменшують витрати на охорону здоров’я, розширюють доступ, забезпечують індивідуальні програми лікування, покращують стандарти медичної допомоги та покращують освітню цінність для величезних верств суспільства. Це пояснюється тим, що, на відміну від існуючих систем і послуг охорони здоров’я, фемтек визнає, що спосіб надання допомоги може несвідомо завдати шкоди деяким групам, і прагне змінити це з самого початку.

Femtech починає пропонувати послуги та рішення, яких немає в кабінеті лікаря – будь-то анонімність, прямий доступ до експертів чи  повага до напруженого графіка клієнта. У людей, які займаються домашніми справами та їхній робочий графік постійно змінюється, залишається мало часу на особисту медичну допомогу, а на додаток до цих перешкод ще й довгі черги очікування, упередженість і дискримінація в галузі охорони здоров’я. 

Звіт BMJ показує, що проблеми життя в сільській місцевості також можуть суттєво вплинути на доступ до медичної допомоги, і, звісно, ці проблеми є більш актуальними для жінок з інвалідністю  та жінок, які доглядають за ними.

Зростання фемтеку – це велика перемога фемінізму

Фраза «Жінки – це не просто маленькі чоловіки», придумана експертами з медицини та фемтек  Нієкою Голдберг і Стейсі Сімс. Вона описує проблему приписування однакових досліджень, послуг і ресурсів у сфері охорони здоров’я як чоловікам, так і жінкам. Досвід жінок із медичними працівниками часто може бути неприємним, їхній біль може бути відкинуто, а скарги видані за «жіночі проблеми». Мізогінія та медичний газлайтинг, дискримінація за станом здоров’я, расизм та нерівність у матеріальному забезпеченні дуже ускладнюють деяким жінкам процес отримання належного догляду та піддає сумніву їхню довіру до систем охорони здоров’я. Femtech пропонує жінкам альтернативу на їхніх умовах.

Fem tech пропонує засоби охорони здоров’я, розроблені саме для жіночого тіла, і ці рішення стають все більш популярними серед користувачів та інвесторів. У 2016 році Сара Болт, засновниця платформи Femtech Forth повідомила, що тоді не існувало такої послуги, як перевірка жіночого здоров’я вдома. Через п’ять років компанії вдалося подвоїти свій дохід. Наразі femtech Forth закриває третій раунд інвестицій. Доказ того, що там, де жінки стикаються з проблемами, є потреба і ринок для рішень.

«Жінки традиційно є домогосподарками та центром сімейного життя», – каже лікар Джесс Брейд, співзасновниця цифрової платформи здоров’я Adio, підкреслюючи важливість доступної підтримки жіночого здоров’я. «Як команда-засновник із двох сестер, які працюють разом і проводять багато часу разом із сім’єю, ми знаємо, як це – поєднувати роботу, здоров’я та, при тому ж, виділяти достатньо часу на сім’ю. Багато з нас тепер дізналися, що ми можемо знайти підтримку вдома».

Більшість рішень femtech існують онлайн або у вигляді додатків, аби зробити доступ максимально гнучким та зручним. Анонімні дані використовуються в дослідницьких дослідженнях, щоб гарантувати, що, коли справа доходить до надання медичних товарів, питання щодо мізогінії, дискримінації та медичного газлайтингу взагалі вилучені.

Найліпші femtech-додатки  

Зрозуміло, що програми та платформи femtech, які пропонують ресурси для охорони здоров’я, мають бути перш за все доступними, безпечними та адаптованими до культурних умов, щоб змінити ситуацію. 

Тож, хто це правильно розуміє і які найкращі програми femtech дійсно позитивно впливають на жіноче здоров’я?

Ми створили список найкращих програм і послуг для здоров’я, які є доступними для кожної жінки. 

Tia

Найкращий додаток для цілісного здоров’я.

 Доступ до нього платний, коштує 15 доларів США щомісяця, або 150 доларів, якщо оформити підписку на рік. Дана програма акцентується на охороні психічного та інтимного здоров’я. 

Вагомі причини, аби придбати доступ до програми:

 • індивідуальні діагнози;
 • цілісний підхід до здоров’я;
 • охоплює психічне та інтимне здоров’я;

Недолік платформи:

 • додаткові витрати. 

Нью-йоркський стартап Tia – це платформа, яка пропонує як звичайні послуги, так і віртуальні інструменти для жіночого здоров’я. У ній є все: починаючи від приймання акушера/гінеколога, до послуг із психічного здоров’я. Платформа описує себе як ваше «єдине вікно» для гінекології, первинної допомоги, психічного здоров’я та акупунктури. Ідея полягає в тому, що ви можете знайти діагнози та  методи лікування  для таких проблем, як ПМС, біль у піхві, проблеми зі сном, безсоння та симптоми менопаузи – і це все в одному місці.

Співзасновниця Керолін Вітте створила Tia після того, як її власний досвід роботи з системою охорони здоров’я США змусив її роками боротися з діагнозом СПКЯ (синдром полікістозних яєчників).

«Я пройшла через трирічний діагноз синдрому полікістозних яєчників», – каже Вітте. «Це одна з тих класичних проблем, яка застряє між тріщинами системи охорони здоров’я. Саме через цей складний процес діагностики я відчула три великі болючі питання, які ми прагнемо вирішити в Tia». Ці три основні моменти – фрагментація, відсутність персоналізації, а також орієнтація на догляд та профілактику. Tia пропонує цифрову медичну карту у твоєму смартфоні, доступ до фахівців, які спеціалізуються на цілісному підході, платформу для запису на прийом, необмежену кількість повідомлень та індивідуальне лікування.

Щоб користуватися платформою, потрібно оформити платіж на певну суму. Ця платформа буде надзвичайно корисною для вас, якщо ви готові платити кошти за актуальну діагностику та відновлення жіночого здоров’я. Однак особиста зустріч оплачується окремо. Також Тіа приймає медичну страховку. 

Учасники можуть увійти за допомогою будь-якого пристрою, аби взаємодіяти  із сервісами Tia. А спеціальний додаток Tia пропонує відстеження циклів і симптомів. Платформа також пропонує громадські заходи, онлайн поради та історії, які ви можете знайти на вебсайті та Medium.

Clue

Найкращий додаток для відстеження менструального циклу

Характеристика:

 • за Clue Plus вартість 10.98 доларів США за один місяць користування і 32.98 доларів США за рік користування;
 • додатком можна користуватися на пристроях iOS та Android у мережі інтернет;
 • сфера охорони здоров’я: місячні та здоров’я менструального циклу;

Вагомі причини, аби користуватися:

 • безплатно;
 • доступне оновлення;
 • безплатний доступ до енциклопедії та цікавого матеріалу;
 • синхронізація додатків iOS;

Недолік платформи:

 • Вимагає постійності. 

Іда Тін, засновниця Clue, ввела термін «femtech», коли у 2012 році був запущений менструальний трекер. Clue став одним із найвідоміших додатків у сфері femtech, створюючи медичні заходи з використанням провідних досліджень, які наразі виходять за межі наявних. Компанія навіть створила ще один додаток з трекером контрацепції, схвалений FDA і доступний у США. Сьогодні програмою Clue користуються понад 12 мільйонів користувачів щомісяця в більш ніж 190 країнах, а спільнота має доступ до освітніх ресурсів через енциклопедію.

Вам сподобається програма, якщо ви готові регулярно оновлювати свою інформацію. Платформа робить прогнози наступної менструації, ПМС та фертильного вікна. Усі відстежувані дані можна переглянути в календарі, а огляд – у розділі «Аналізи». Ви можете зв’язати програму Health з iPhone і налаштувати нагадування. Додаток безплатний, але за всі спеціальні функції ви будете платити за тарифом Clue Plus.

«Інтерес до тілесної автономності та відстеження циклів виник з розширенням наших знань про те, як менструація і цикли впливають на тіло, тому я думаю, що «тенденція» відстеження циклів просто стане частиною повсякденного життя. Розуміння унікального ритму свого тіла стане нормою!», – говорить засновниця компанії. 

Percihealth

Ця платформа є найкращою підтримкою для людей, які хворіють на рак.

Отримати доступ до платформи можна безкоштовно (з деякими додатковими витратами).  

Причини придбати доступ до програми:

 • персоніфікована підтримка;
 • прямий доступ до експертів;
 • можливість оперативно отримати відповідь на будь-яке тематичне запитання . 

Недолік платформи:

 • витрати на індивідуальні онлайн-прийоми.

Якщо щось і стало зрозумілим під час пандемії, так це те, що наявність мережі підтримки має велике значення. Perci Health була заснована Морган Фитцсиммонс, колишньою глобальною керівницею маркетингу в ASOS і цифровою директоркою CBS Television, і Келлі Маккейб, зареєстрованим онкологічним дієтологом, раніше COO Cancer Network.

Келлі стала свідком того, як люди відчували себе «покинутими» після первинного лікування раку. Вона відразу взялася за місію, щоб активно кинути виклик поточному статус-кво для тих, хто живе з раком, і змінити уявлення про життя після лікування. Для жінок, які страждають такими захворюваннями, як рак молочної залози та рак шийки матки, така підтримка –  це те, чого дуже не вистачає багатьом громадянам.

Perci була першою онлайн-платформою, яка надала доступ до підтримки багатопрофільних онкологічних команд і була підтримана 2 мільйонами доларів інвестицій від провідних онкологів. Ідея полягає в тому, що користувачі Perci можуть отримати доступ до ряду перевірених фахівців зосереджених на відновленні з фізичної, розумової, соціальної та емоційної точки зору, користувачам які борються з раком або відновлюються після хвороби. Онлайн-зустрічі та персоналізовані програми догляду позбуваються будь-яких упередження, а час очікування зменшуються до максимум одного-двох днів.

Ви починаєте з безкоштовної консультації, а індивідуальні зустрічі варіюються від безкоштовних сеансів до одноразових витрат до $170.  

Always you

Найкраща програма для того, аби повертатися знову і знову

Платформа абсолютно безкоштовна. Спеціалізується на здоров’ї менструального циклу. 

Причини користуватися додатком:

 • трекінг циклів;
 • можливість отримати велику кількість важливих порад.

Недоліки:

 • їх не існує!

Додаток Always You, заснований Thrive Global Аріаною Хаффінгтон і платформою охорони менструального циклу Always.  Програма розроблена, щоб допомогти вам відстежувати свій цикл щомісяця. Також вона містить поради щодо здоров’я, підкріплені експертами статті, відео, які допоможуть покращити ваше самопочуття. Додаток є безкоштовним і має на меті впливати на звички догляду за собою та надавати ширші знання про здоров’я менструального циклу. 

«Ми не просто даємо людям відстежувач місячних. Ми підтримуємо, надаємо мікрокроки, які вони можуть зробити негайно, щоб покращити своє самопочуття та зміцнити здоров’я», – сказала Аріанна Хаффінгтон. 

Додаток добре справляється з відстеженням циклу, записом симптомів і змін настрою та звичок. Благодійна схема працює на основі набраних вами балів. Відстеження одного циклу дасть вам 20 балів, а за 100 балів ви купуєте один місячний продукт, як-от менструальну чашу або пару нижньої білизни для дівчини, яка цього потребує. Ви також можете заробляти бали за взаємодію з вмістом та виконання своїх мікрокроків.

Fertility circle

Найкращий додаток для фертильності.

Дана платформа є безкоштовною та спеціалізується лише на фертильності (репродуктивна здатність). 

Причини, аби користуватися платформою:

 • дружні форуми підтримки;
 • освітні ресурси;
 • масовий доступ. 

Недоліки додатку :

 • деякі функції платні

Абі та Карен, засновники платформи, задалися питанням, чому не існує практичного єдиного сайту, де можна знайти клініки, підтримку та дізнатися цікаві факти.

Платформа пропонує доступ до мережі експертів із фертильності через чати та цифрові події. Також є можливість приєднатися до спільноти жінок, з якими можна взаємодіяти та обмінюватися порадами та підтримкою. Ви можете скористатися освітніми ресурсами за допомогою інформаційних бюлетенів, статей, відео, курсів тощо. 

Додаток безкоштовний, але покупки в додатку включають заблоковані функції, а магазин у програмі містить продукти для способу життя, такі як Wellbeing Sisters Fertility Circle Box – набір добавок, засобів по догляду за шкірою та засобів по догляду за собою за 84,88 доларів США. Однак більшість вмісту та доступ до чатів і експертів є безкоштовними, і користувачі цінують нішеву зосередженість значної частини інформації, що охоплює такі проблеми, як СПКЯ та фертильність, чоловіча фертильність та психічне здоров’я.

Caria

Найкращий додаток для менопаузи 

Дана платформа є безкоштовною та спеціалізується лише на менопаузі. 

Причини, аби користуватися платформою:

 • безкоштовна інформація;
 • три типи контенту;
 • персоніфіковані ідеї

Недоліки:

 • деякі функції є платними. 

Розроблена спільно з провідними експертами в галузі жіночого здоров’я, Caria прагне допомогти своїм користувачам мати здоровіший, легший досвід менопаузи. Використовуючи програму, ви можете відстежувати симптоми, отримувати персоналізовану статистику здоров’я, переглядати власну аналітику та отримувати доступ до ресурсів, підкріплених дослідженнями, щоб покращити своє самопочуття.

Програма безкоштовна, але деякий вміст заблоковано та потребує покупок у програмі. Доступ до курсів, рецептів, порад і домашніх тренувань можна отримати, але від користувача залежить, чи бажає він підвищити вартість, щоб отримати доступ до всіх функцій програми.