Технології майбутнього: перші враження від IQOS VEEV

Технології стрімко розвиваються, а вимоги до сучасних гаджетів уже зовсім не ті, що були навіть декілька років тому. Девайси змінили наше повсякденне життя та стали його незмінними супутниками. Згадайте момент, коли ви забули телефон і повертаєтеся за ним, попри затори. Як кажуть у Кремнієвій долині, гаджети сьогодення не просто мають відповідати потребам користувачів, вони мають їх передбачати.
IQOS презентував в Україні новий пристрій для курців – міні-вейп IQOS VEEV, що нагріває та випаровує спеціальну рідину з одноразових подів. Разом з нашими героїнями-експертками розбираємося, що це за пристрій, чи відповідає він вимогам сучасності та чи вписується у світогляд людей 21-го сторіччя. Для цього поспілкувалися з Дашею Кузнєцовою, Софією Возняк та Лесею Донець, які вже встигли випробувати девайс.

IQOS VEEV + FASHION 

Даша Кузнєцова понад 7 років працює в модній індустрії. Вона навчалась у Лондоні, працювала в шоурумі MoreDash у Парижі, а зараз – співвласниця брендів Say Yes та Pump It. З Дашею ми поговорили про дизайн гаджета та його зручність у використанні:

«Із дитинства дуже люблю моду та все, що з нею пов’язано. І як же мені пощастило, що я займаюсь улюбленою справою та понад 7 років розвиваюсь у fashion-індустрії. Почалося все з навчання в Лондоні. А далі – переїзд до Києва, відрядження на Тиждень моди до Парижу та запуск першого бренду. Наразі я створила другий бренд одягу Pump It. Наша концепція – це стильний і якісний спортивний одяг за доступними цінами.

Мода – невід’ємна частина мого життя, я завжди звертаю увагу на стиль речей і стежу за тенденціями. Ціную речі та гаджети, що створюються за принципами дизайнерки Джил Сандер, яка завжди наголошує, що мінімалізм, чіткі лінії та жодних надмірностей – поєднання, яке ніколи не вийде з моди. Воно поза часом і здатне підкреслювати унікальність людини. Це одна з причин, чому мені імпонує IQOS VEEV. У нього сучасний лаконічний дизайн. Мені до душі така естетика простоти й мінімалізму.  Навіть візуально він більше схожий на флешку чи помаду, аніж на е-сигарету. Такий гаджет ідеально вписується в повсякденний стиль і чудово доповнює його. Те ж саме стосується і ергономіки. IQOS VEEV компактний, його зручно тримати в руці чи покласти в кишеню. Він продуманий, інтуїтивно зрозумілий у використанні».

Корпус девайсу виготовлений з алюмінію, це додає йому схожості з футуристичними гаджетами з фантастичних фільмів. Підкупає також кольорова палітра; вона така різноманітна, що відразу хочеться придбати кілька девайсів різних кольорів. Зручно, що завдяки матовому покриттю його приємно тримати у руці, а на поверхні не залишається слідів від пальців.

Управління зводиться до однієї кнопки та вимагає мінімум дій. Натискаєш один раз, щоб активувати пристрій. А далі, коли хочеш затягуєшся, чи відкладаєш. Одноразові поди легко та швидко замінюються, а шість різних видів смаків дають можливість експериментувати.



IQOS VEEV + TECHNOLOGY 

Софія Возняк – fashion-фотограф та plus-size модель. Крім того, дівчина працює в компанії з розроблення програмного забезпечення OBRIO (Genesis), тому, оцінюючи функціональність нового гаджету, звертає увагу на застосунок IQOS App.

‎«Мене звати Софія. Я модель та SMM-спеціалістка продуктової IT-компанії OBRIO. Значну частину свого життя я приділила fashion-фотографії. Моя суперсила – бачити красу в усьому навколо, навіть у тих речах, які я використовую щодня. А моя профдеформація – звертати увагу на технологічність і рівень діджиталізації кожного продукту. 

Серед трендів останнього десятиріччя найбільше мене зачаровує так званий Internet of things. Особливо, коли він знаходить втілення в неочікуваних сферах. Розумний дім, фітнес трекери та смарт-годинника вже здаються нам звичними та зрозумілими. А що, якщо зробити розумну е-сигарету? Додати програмне забезпечення та можливість передавати дані на телефон. Коли оцінюєш такі можливості, одразу розумієш, що вони дійсно розширюють функціонал гаджету та роблять використання ще зручнішим».

Це як раз про IQOS VEEV. За допомогою Bluetooth VEEV підключається до мобільного застосунку IQOS APP. Застосунок дає можливість налаштовувати кількість пари, відстежувати статистику використання, управляти налаштуваннями вібро-затяжок, шукати загублений пристрій, навіть регулювати яскравість світлодіодів та оновлювати прошивку. В принципі, усі гаджети IQOS мають вбудований модуль Bluetooth та конекшн з додатком. Але  саме у IQOS VEEV з’явилось максимум функцій, що синхронізуються з ним. За цим цікаво спостерігати, а ще цікавіше – що ж покажуть нам у наступному поколінні пристроїв.

Якщо ж абстрагуватися, від «розумності» гаджетів, то сам підхід створювати пристрої, що знижують шкоду здоров’ю курців – це круто. За рахунок нагрівання та випаровування рідини у парі IQOS VEEV немає продуктів горіння. Тому кількість шкідливих речовин, що вдихається зменшується як мінімум на 95%.

IQOS VEEV + SUSTAINABILITY 

Леся Донець – піарниця багатьох успішних fashion-проєктів, серед яких бренд LITKOVSKAYA та ательє Indposhiv. Зараз Леся активно просуває тему ресайклінгу в Україні, тому з нею ми поговорили, наскільки відповідає екологічності IQOS VEEV.

«‎Я давно працюю у сфері моди й зсередини бачу індустрію, де майже все побудовано на надмірному споживанні та перевиробництві. Це змусило мене все більше думати про відповідальність перед планетою, природою, перед іншими. Про те, у якому світі я хочу жити, та що можу для цього зробити. 

Я розумію, що все неможливо змінити одночасно, проте можна почати із себе та своїх звичок, приділяти час тому, що здається важливим. Так, навесні я почала сортувати сміття, а влітку стала на захист цінної будівлі, яку хотіли знести. Зараз я працюю лише із проєктами, які одного дня змінять світ на краще.

Мені імпонує курс IQOS VEEV на пошук стійких рішень: можливість вторинного перероблення змінних подів VEEV та самих девайсів».

Можливо, ще не всі про це знають, але використані поди та старі пристрої можна безкоштовно здати на вторинну переробку до будь-якого фірмового магазину IQOS, де потім їх розбирають на частини і сортують. Елементи, які можливо переробити, відправляються на ресайклінг. А ті, що не придатні до перероблення, знезаражуються й утилізуються згідно з екологічними нормами. 

Більше того бренд не зупинився на переробці та правильній утилізації власних гаджетів, подів та стіків, а пішов далі. На ресайклінг так само безкоштовно приймають й под-системи та одноразові електронні сигарети інших виробників. Це дуже зрілий та відповідальний підхід, що заслуговує на повагу.