Ukraine on me: бренди, які одягають у символіку

Герб України, зграя пташок, жовто-блакитні серця, соняшникові поля та блакитне небо – усе це важлива символіка, яка почала прикрашати вироби українських дизайнерів. Більшість брендів не просто продовжують працювати, а й віддають частину коштів на потребу ЗСУ чи у волонтерські організації. Тож зустрічайте патріотичні колекції, які вдягають нас у культурну спадщину та ближче знайомлять із символами України.

ALONA ÇİNİ

Бренд Alona Çini наповнений змістом, історією, традиціями й українською культурою. У виробах Альона Чіні використовує орнаменти з ваз XVII ст. та переносить на тканину у вигляді ручної вишивки або ж принту на шовк, з метою зберегти традиції ручної української вишивки. Дизайнерка створила колекцію Kalyna, яка присвячена українському орнаменту. Ці сукні прикрашені вишитими нитками та їх можна з легкістю носити як вишиванки. Всі речі бренду виготовляються тільки з екологічних матеріалів і вишиваються вручну.

One by one

З початку війни бренд зробив уже три колекції натхненні подіями в Україні. До патріотичної лінійки «Ukraine is» увійшли футболки, світшоти, костюми та штани в голубих, жовтих та білих кольорах. Речі прикрашають відомі фрази: «Доброго вечора, ми з України», « – What’s your superpower? – I am Ukrainian», «Українські паляниці зі смаком полуниці продаються у крамниці біля Укрзалізниці» та інші. Колекція Ethnika – це сорочки та сукні з натурального льону з вишитими символами України, також футболки та шорти переважно в білих та блакитних кольорах. Крім того, One by One створив окрему колекцію, присвячену українським містам.

OLIZ

Бренд випустив лінійку футболок, світшотів та хусток, які присвячені роботам художниці Марії Приймаченко. Козаки, українські символи, квіти й леви, усе це стало частиною колекції. Першою у патріотичній лінійці з’явилась синьо-жовта хустка «Вільні». Поєднання цих кольорів сьогодні є найпопулярнішим, адже вони стали символом свободи та боротьби.

O.TAJE

Ще на початку війни бренд змінив назву з Siyai на O.TAJE та випустив светри із популярною фразою про корабель. Светри наявні у трьох кольорах – голубий, чорний та сірий. Згодом було створено в’язані жовто-сині гольфи та футболки NATION і «З Україною в серці!». Усі гроші від продажів ідуть на потреби ЗСУ. 

VIKA ADAMSKAYA 

Дизайнерка випустила патріотичну капсулу Born in Ukraine. До колекції увійшли: спортивні костюми, кардигани, футболки, шкарпетки та бейсболки. Всі вироби прикрашені символами – зображення голуба, UA, а також принти Volunteer, Peace і напис «Я їду додому». Частину коштів, отриманих від продажу капсули, бренд спрямує на підтримку волонтерської організації Peace for Kharkiv.

KOZAR

Мирослава Козар створює срібні прикраси незвичної форми, які припадуть вам  до душі та доповнять будь-який образ. Особливо, якщо фірмові кафи прикрашає гравіювання «I am Ukrainian», «Паляниця», «Чорнобаївка» та «Мрія АН-225». Від кожного замовлення перераховують 30% на потреби ЗСУ та волонтерів.

Stand4Ukraine

Бренд створює круті футболки, худі, світшоти, сумки та чохли на телефони з цитатами, які з початком війни міцно закріпилися в нашому лексиконі. Колекцію принтів формують з робіт талановитих українських та світових художників і графічних дизайнерів, а також розробляють свої унікальні ідеї та втілюють у життя. Футболки та худі від Stand4Ukraine майже не мають територіальних кордонів. Їх замовляють та носять всюди: від Чикаго до Берліну, від Канади до Японії. Крім того, вже декілька місяців Stand4Ukraine дає клієнтам вибір: самим обрати, у який фонд підуть їх гроші. На цей час бренд вже задонатив більш ніж мільйон гривень в такі фонди як «Повернись живим», «Voices of children», «Aunimals» та фонд Сергія Притули.

BLAST OUT

Український бренд, який дотримується принципів стійкої моди та орієнтований на поєднання елегантного одягу із повсякденним для міської рутини. Дизайнерка Оксана Вишня міксує фемінність і маскулінність, створюючи вічні речі для капсульного гардеробу. Марка випускає обмежені колекції преміум якості.  Головний хіт цього літа – блакитний бавовняний костюм та футболки з написом “Peace for Ukraine”.