В Україні з’явився сайт Стамбульської конвенції проти насильства

В Україні запустили сайт Стамбульської конвенції проти насильства. Тепер кожен зможе дізнатися детальну інформацію про документ та те як він може покращити життя людей, на порталі stopviolence.in.ua. До створення сайту долучилися понад 50 громадських організацій, які входять в коаліцію «За Стамбульську конвенцію».

Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, дітей та чоловіків. Вона допомагає запобігати насильству, захищає постраждалих та встановлює відповідальність за вчинення насильства, зокрема домашнього.

За даними Національної гарячої лінії з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, за 9 місяців 2021 року було 27 тисяч звернень від постраждалих. З них – 95% щодо домашнього насильства. 84% таких звернень від жінок. А 600 людей щороку помирають від домашнього насильства.

Україна ще 10 років тому підписала Стамбульську конвенцію проти насильства. Наразі Верховна Рада ще не ратифікувала документ. У 2020 році електронна петиція на офіційному сайті Президента України набрала потрібні 25 тисяч голосів.