В Україні запустили перший мобільний застосунок для протидії домашньому насильству

В Україні з’явився перший мобільний застосунок WhiteRibbonUA для допомоги людям, які пережили домашнє насильство. Його основна функція — прямий зв’язок із Нацполіцією. Також можна знайти номери телефонів для екстреного дзвінка, найближчий центр підтримки, поліцейську дільницю або службу екстреної допомоги. Мобільний застосунок можна завантажити в AppStore або Google Play.

«Сьогодення вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів в усіх без винятку галузях діяльності. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це «без жодних слів» аби уникнути ще більшого насилля з боку свого кривдника», – зазначила Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна»

Застосунок, на перший погляд, має вигляд календаря для місячного циклу – це має стати додатковим захистом від аб’юзера. Якщо затримати палець на верхній іконці, з’явиться приховане меню. «Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», – додає Тетяна Рамус.

Крім того, функція «Мій Щоденник» допомагає відстежувати та фіксувати всі факти насильства над жертвами.

У WhiteRibbonUA також є бібліотека ресурсів для виявлення домашнього насилля:

  • інформація про типи насилля та приклади домашнього насильства;
  • тест про стан стосунків «Я в небезпеці»;
  • керівництво з інтернет-безпеки;
  • матеріали про форми сімейного насильства, види підтримки, поради, як вийти з насильницьких стосунків.

Застосунок створили за ініціативи українського представництва Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.