Відповідає за колористику в Україні: хейрдрессер Ілля Мозолюк про співпрацю з Labiosthetique та життя

Розмови про колористику – майже мистецтво. Фарбування перетворилося на процес, в якому видно тонку руку майстра. Та чи знає хтось, який шлях необхідно пройти, аби стати кращим у своїй справі? Ми поговорили з топовим колористом України – Іллею Мозолюком, про дитинство, шлях та досвід, котрим він не припиняє ділитися.

Привіт, розкажи, будь ласка, про себе. Як починався шлях то того, ким ти зараз є?

Привіт! Це дуже цікава історія. Насправді мій шлях почався ще в юному віці, років з 7-8, коли я радив мамі та бабусі, коли та як варто фарбування. Біг до магазину та сам обирав відтінки фарби. Бабуся мені завжди давала волю вибору. Якою вона тільки не була. Вже з раннього дитинства я розумів, ким хочу стати. Та коли йшов на стрижку сам, ніколи не зустрічав майстрів чоловіків. Одного разу я потрапив на стрижку до молодого хлопця та зрозумів, що все-таки в цій професії є не лише жінки. 

Мій більш свідомий шлях почався у 2009 році, коли я пішов вчитися в популярну на той час школу перукарів  S&A Group. Там я познайомився з багатьма наставниками. Після навчання проходив підвищення кваліфікації в різних школах та різних майстрів. В таких школах, як Desange, Академія косметичного бренду Philip Martins, Школа Перукарського мистецтва Володимира Тарасюка. Також відвідав майстер-клас відомих британських стилістів Mazella&Palmer. Ще проходив навчання в топових Бразильських колористів, таких як Ромео Філіп і Натан. В моєму багажі також навчання технікам балаяж в італійського та дуже популярного інстаграм-стиліста Аллен. 

Паралельно я працював в салонах краси, обираючи кращі – так, на мій погляд, повинен відбуватися ріст. Коли ти досягаєш вершини в одному місці, необхідно переходити в більш престижне с сильними майстрами. Постійне підвищення планки та робота в кращих салонах допомагають швидше рухатися вперед та черпати натхнення. 

Коли відбувся переломний момент в кар’єрі й ти вийшов на новий рівень?

До 2015 року мій досвід складався з багатьох навчальних курсів та майстер-класів, а також роботи з кращими стилістами по волоссю в Україні. На той час моя клієнтська база була вже розписана заздалегідь на місяць-півтора. Тоді прийшло усвідомлення, що варто рухатися далі та шукати себе в чому ще. Одного разу я потрапив на навчальний семінар бренду La Bioshtetique та залишився під враженням. Пройшовши різноманітні навчання від компанії, мені запропонували співпрацю – стати технологом та викладачем в академії labioshtetique

В чому полягала ваша співпраця?

Щорічно починаючи з 2015 року я 2 рази їжджу до Парижу на презентацію нових трендів у фарбуванні та стрижці. (Виключенням стали роки  Covid-19, тоді для нас проводили онлайн-презентацію, з відео step-by-step для відпрацювання знань). Всі, хто був у Парижі знають, як місто надихає, а хто ще не був – рекомендую відвідати та насолодитися. Через три роки я приїжджав в Париж як додому, в мене були однакові відчуття від Києва та від Парижу.

В La Biosthetique є 2 навчальні локації. Париж – це натхнення і творчість, а Пфорцгайм – це технічне серце. Там я також регулярно 1-2 рази на рік навчався та навчаюся. Головний офіс, лабораторії, виробництво і вдосконалення нових продуктів – все зосереджено в місті на заході Німеччини. У Пфорцгайм я отримував серйозні знання про хімічну складову всіх продуктів, фарбувальних пігментів та інших важливих нюансів при роботі з косметикою для волосся La Biosthetique.

Крім того, я багато навчався в Італії: Мілані, Вероні, Турині, Флоренції. Переймав італійську техніку стрижок та фарбування, яка відрізняється від інших європейських.

Чи ділишся ти знаннями? Якщо так – як це відбувається?

Протягом багатьох років я не припиняю передавати знання українським майстрам. Моє спрямування – колористика. За нього в Україні відповідаю я.

Щобільше, за весь творчий шлях я напрацював багато знань, які оформив в авторські курси зі складних технік фарбування та фарбування в блонд, а також курс по роботі з клієнтом «Психологія роботи з клієнтом». Дані курси можна пройти в академії La Bioshtetique, що розташований в історичному місці Києва на Подолі. 

Що для тебе стало підтвердженням того, що ти досяг висот у своїй індустрії?

У 2021 році я отримав пропозицію, про яку мріяв дуже давно – мене запросили як тренера міжнародної команди Labiosthetique для проведення свого авторського курсу зі складних технік фарбування.

Весь цей час я також являюся амбасадором La Biosthetique Ukraine. З 2018 року і дотепер. 

Чи може амбасадор бренду використовувати інші засоби в роботі з клієнтом та активно рекламувати їх ефект?

Жорстких обмежень в мене як амбасадора немає. Я можу показувати та рекламувати продукти по догляду за волоссям інших брендів, але лише ті позиції, які відсутні у моєму бренді.

Якщо прийти до мене на фарбування чи будь-яку іншу послугу, ви не побачите інших продуктів, крім Labiosthetique. Мені навіть не хочеться рекламувати інші продукти, через те, що я являюся обличчям даного бренду і багато стилістів та клієнтів мене асоціюють із цим брендом. У багатьох в телефоні я записаний як «Ілля Лябіостетік».

Роки три тому в нашого бренда не було одного продукту, який був необхідний майстрам, ми вимушені були шукати альтернативу. Проте тому, що я тісно взаємодію з виробником, проблема швидко вирішилася. Через рік даний продукт був випущений. Тому на сьогодні немає потреби у використанні інших брендів. З головним офісом в мене настільки тісний зв’язок, що при кожному візиті до Німеччини технічний директор запитує: «Що вам для роботи необхідно ще? Що додати? Що покращити?». Прислухаючись до потреб майстрів, бренд швидко розвивається.

Авторка: Білоус Яніна