LITKOVSKA SS`23: «Веснянка»

Український бренд с представляє колекцію SS`23 – історію про молодість і новий початок. Назва «Веснянка», яку отримала колекція – це данина традиційним українським веснянкам, пісням, що зустрічають весну та прославляють життя. В новому сезоні бренд досліджує красу життя та його етапів, розглядаючи дорослішання не лише як частину індивідуального розвитку людини, а і як прогрес культур та націй. Для LITKOVSKA «Веснянка» – це візуальна оповідь про надії на завтрашній день, страхи та невідворотність вибору. Натхненна метафорою переходу до нового життя, колекція оспівує безстрашний крок до нового світанку, нової весни, нового світу.

Україна наразі стикнулася з фундаментальними змінами – і хоча ініціація часто є болючим процесом, вона врешті веде до щасливого прийдешнього. Засновниця бренду Лілія Літковська бачить Україну невгасимим джерелом натхнення: молода нація, що бореться за свободу, батьківщина дизайнерки ще переживає «весняні» роки, що й стало основою концепції для капсули.

З початку повномасштабного вторгнення Лілія Літковська допомагає країні фінансово та як митець, поширюючи обізнаність про події війни, створюючи благодійні проєкти та розповідаючи про роботу українських колег. Для колекції SS`23 дизайнерка поєднала моду із глибоким символізмом. Деякі елементи колекції прикрашені вишивкою тексту «Молитви українського патріота» – твору, написаного політичним в’язнем кров’ю на стінах камери у 1930-х роках. 

З точки зору візуальної естетики LITKOVSKA зберігає вірність мистецькому шику, що уособлює перетин між кравецькими шедеврами та щоденним вбранням. Алюзії на традиційний український костюм – ще одна примітна риса робіт Лілії Літковської, що знайшла місце й у новій колекції. Елементом одного з образів для показу колекції на Паризькому тижні моди стала спідниця-запаска, знайдена дизайнеркою під час експедиції до українських Карпат.

Використання аутентичних народних аксесуарів не випадкове. Поєднуючи витвір українських майстринь минулого із власним сучасним дизайном, Лілія Літковська підкреслює наступність поколінь та глибокий зв’язок із корінням, який став ще більш відчутним та важливим для українців сьогодні. Нейтральна палітра кольорів варіюється від натурального льону до строгих і сміливих чорних речей – витончений спосіб підкреслити різноманітність вибору. Невагомі сукні з бахромою та в’язані аксесуари поєднуються з брючними костюмами та складним вечірнім вбранням.

Дизайни SS`23 LITKOVSKA єдні у відмінностях: прості та ексцентричні, маскулінні та жіночні, сповнені суворих ліній та невимушених силуетів, вони втілюють енергію молодості у поетичний та щирий спосіб