Як обрати секс-іграшку: поради сексолога

Секс-іграшки допоможуть не лише урізноманітнити інтимне життя з партнером, а й дослідити власне тіло. Проте, якщо неправильно обрати девайс, можна нашкодити здоровʼю. Сексолог-психолог Лана Павлівська розповіла FW-Daily, якими бувають секс-іграшки, на що звертати увагу при виборі та як правильно ними користуватися.

Які секс-іграшки наразі представлені?

Загалом, є 4 категорії продуктів, які можна придбати в інтим-магазині: іграшки для жінок; для чоловіків; для пар (те, що можна використовувати в парі); а також інтимна косметика – лубриканти, масажні олії, презервативи, збуджуючі засоби.

Є якісь показники якості, на що звертати увагу при виборі секс-іграшки? 

Першочерговим, на що треба звертати увагу – це компетенція самого консультанта, який щось радить. Наскільки він знайомий з виробником, з матеріалом іграшки, як саме іграшка працює. Далі варто звертати увагу на бренд. Є всесвітньо відомі бренди, які вже зарекомендували себе на ринку. Крім того, вони дають гарантію на іграшки, дбають про безпеку їх використання іграшок. Тобто, при розробці іграшки проходять клінічне тестування, мають сертифікат якості. Без наявності сертифіката  я не раджу купувати іграшку, тому що це шкідливо і для здоровʼя, і може нести побічні ефекти для тих, хто її купує.

А які бренди себе добре зарекомендували?

Світових брендів, які себе зарекомендували, наразі багато. Зокрема, це Womanizer, Satisfyer We-Vibe, CalExotics. 

Як обрати першу секс-іграшку для жінки?

Найпоширеніші іграшки для жінок – з вібраційним типом, тобто вібратори, та з вакуумно-хвильовою стимуляцією. При виборі жінка хоча б приблизно має сформувати свій запит: іграшка їй потрібна для соло-використання, чи для використання в парі. Наприклад, якщо вона хоче піти у ванну, розслабитися і займатися самозадоволенням, я рекомендую вакуумно-хвильові стимулятори. Вони швидко доводять до оргазму, легкі у використанні, зовні естетично виглядають, не схожі на фалоімітатор, тому ніхто не здогадається, що це секс-іграшка. Вони не потребують вагінального проникнення, це виключно кліторальна стимуляція. Якщо жінка хоче випробувати інші методи стимуляції, з вагінальним чи анальним протикненням, то це іграшки вібраційного типу.

Також треба враховувати бюджет, хороша секс-іграшка коштує від $100. 

А як обрати першу секс-іграшку для чоловіка?

Для чоловіків насправді представлено не таке різноманіття, як для жінок. Частіше, це мастурбатори різної форми та рельєфу, надувні ляльки, яйця Tenga, які можна використовувати в парі. Зазвичай чоловіки починають з мастурбаторів. Це іграшки, які повторюють  рельєф вагіни, роту чи анусу. Виготовляються вони зі штучної шкіри чи силікону, якщо чоловік не хоче, аби іграшка нагадувала статеві органи. Часто чоловіки обирають стимулятори для простати. Але це вже ті, хто знає власне тіло і який тип задоволення їм підходить. Якщо чоловік хоче отримувати задоволення разом з партнеркою, є парні іграшки. Наприклад, ерекційні кільця. Їх можна використовувати під час проникнення, а коштом вібрацій йде додаткова стимуляція.

На що треба звертати увагу при виборі парної іграшки?

Першочергове питання, від якого необхідно відштовхуватися – тип отримання задоволення. Для оральних ласк підійде яйце Tenga – це яйце-мастурбатор, що урізноманітнить секс. Інший вид парних іграшок – ерекційні кільця. Шляхом стримування притоку крові вони покращують ерекцію та подовжуть статевий акт. Крім того, ерекційні кільця бувають з вібрацією, тоді стимуляція при проникненні  відбувається і для жінки, і для чоловіка. Найпоширеніша парна іграшка – вівайб. Вона нагадує англійську букву U, одна частина проникає вагінально разом зі членом, інша – лягає на клітор. Для тих, хто хоче поекспериментувати, є вібратори з анальною стимуляцією та іграшки, які можна підʼєднати до телефону і з нього керувати.  Деякі з них можна використовувати на відстані, навіть з іншої країни. Наприклад, подарувати партнерці вібратор “кролик” з додатковим вакуумним відростком, у якого є можливість під’єднуватися до програми в телефоні та керувати дистанційно. Таким чином можна на відстані дарувати задоволення. 

Як правильно доглядать за секс-іграшками?

Я раджу придбати спеціальні очищувачі. Зазвичай, вони у вигляді спрею і не містять спиртових добавок, тому не пошкодять матеріал іграшок, якщо це медичний силікон або кібершкіра. Іграшки не можна протирати антисептиком,  очищати скрабом чи милом. Перед початком і після використання промити під проточною водою, обробити очищувачем і дати висохнути. Зберігати в спеціальному мішечку із тканини, який перешкоджає потраплянню пилу та світла. Якщо людина не бажає купувати очищувач, можна придбати дешевий аналог очищувача – хлоргексидин. Чому не раджу мити з милом? По-перше, його склад невідомий. По-друге, немає впевненості, що при контакті зі слизовою статевих органів не відбудеться алергічна реакція. Руки – це одне, а статеві органи – інше. 

Які можна використовувати лубриканти з іграшками?

Лубриканти поділяють на водні, силіконові і масляні. Але найпопулярніші – це водні, силіконові, або гібридні, водно-силіконові. Силікон погано поєднується з силіконом. Тому іграшку, вироблену з медичного силікону – близько 70% всіх іграшок – краще не поєднувати з силіконовими лубрикантами. Їх можна використовувати з металевими і скляними іграшками чи іграшками з кібершкіри. Для силіконових іграшок обирайте лубриканти на водній основі.

Наскільки довговічні секс-іграшки?

Якщо це якісна іграшка, вона може використовуватися 3-5 років. Звісно, при правильному догляді. Далі вона може швидко розряджатися чи сам механізм не дає потрібних вібрацій. Тобто, несправність відбувається з технічних причин.  Але частіше люди змінюють іграшку не від того, що вона зламалася, а від того, що потрібен інший вид стимуляції. І я також завжди раджу не привчати тіло до однієї іграшки, виду вібрації, режиму. Наш мозок швидко звикає, з часом чутливість притуплюється і потім важко досягати оргазму навіть з партнером. 

Як сказати партнеру, що є бажання спробувати секс-іграшку?

Одне з головних правил таких розмов – зрозуміти, що чоловіки вважають секс-іграшки своїми конкурентами. Тобто, завдання жінки пояснити, що секс-іграшка – це, навпаки, помічник в ліжку, з її допомогою можна відкрити нові грані задоволення, урізноманітнити сексуальне життя. Крім того, використання секс-іграшки з чоловіком набагато приємніше, ніж без нього. Іграшка в жодному разі не може замінити партнера, тому що це запах, дотики, відчуття, емоції. Один із варіантів, як можна запропонувати використання секс-іграшки: «я хотіла б спробувати це з тобою, тому що я тобі довіряю».