За кадром з безсонням: як знаменитості долають хронічні проблеми зі сном

Згідно статистики, 10-30% людей по всьому світу страждають від хронічного безсоння. Як повідомляють сомнологи, порушення сну – це проблема, яка з кожним роком лише посилюється. В результаті це впливає не лише на зовнішній вигляд, а й на фізичне та психоемоційне здоровʼя. 

В цьому матеріалі ми зібрали досвід знаменитостей, які розповідали про хронічні проблеми зі сном, як це впливало на якість життя та які щоденні звички допомагають побороти безсоння.



Дженіфер Еністон

«Я сприймала сон як належне, коли була молодою. Ми думаємо: «Я можу спати по 3-5 годин на добу та почуватися чудово». Та потім самопочуття погіршується, а продуктивність знижується».

Акторка розповіла, що боролася з безсонням протягом 10 років. Це впливало на її працездатність, роботу мозку, а шкіра та волосся стали тьмяними. 

«Під час сну тіло відновлюється після всієї роботи, яку виконувало протягом дня. А брак сну призводить до різного роду проблем зі здоров’ям. Втрачений сон не можна компенсувати, відсипаючись на вихідних. Цей дефіцит ви вже ніколи не повернете».

Наразі Еністон дотримується чіткого режиму сну, ввечері медитує, приймає ванну з епсомовою сіллю, наносить ефірну олію лаванди на ноги, а також відкладає телефон за годину до сну.

«Я роблю все, що можу, протягом дня. Мій день починається так само, як і закінчується – з медитації. Щодня я пʼю велику кількість води та роблю фізичні вправи. А якщо я не виспалася, то наступного дня сильно не напружуюся під час тренування, адже коли тіло та мозок не повністю відпочили, можна травмуватися.  Також просто намагаюся зробити все можливе, аби забезпечити хороший сон наступної ночі».


Крістіна Епплгейт 

Акторка страждала від хронічного недосипання протягом 20 років. 

«Я могла спати лише пару годин. Прокидалася посеред ночі, а потім знову засинала прямо перед тим, як пролунає будильник. Я навіть не усвідомлювала, що причиною мого безсоння були прості речі, які я могла змінити».

Перше, що зробила акторка – відкладала телефон за декілька годин до сну. Крім того, у налаштуваннях вона встановила режим NightShift з 7 вечора до 6 ранку. Доведено, що синій спектр світла, який випромінює екран телефону, перешкоджає синтезу мелатоніну.

Кріт того, Епплгейт додала до вечірніх ритуалів не читати новини ввечері, аби не підвищувати рівень стресу, що також впливає на здоровий сон. Безпосередньо перед засинанням вона медитує.

«Моя медитація триває п’ять хвилин. За цей час вимикається мозок, тіло і організм готовий до сну».

Коли акторка прокидається посеред ночі, то не вмикає телефон чи телевізор, аби зайвий раз не стимулювати мозок. 

«Якщо в кімнаті холодно й темно, я закриваю очі та виконую деякі техніки розслаблення. Це дуже допомагає».



Дженніфер Лопес

«Ми не цінуємо сон. Ми цінуємо наполегливу роботу та «щурячі перегони». Проте я виявила, що сон для мене є найбільш недооціненим секретом краси».

Лопес розповіла, що цінувати здоровий сон вона почала після пережитого приступу паніки, спричиненого хронічною втомою. 

«Одного разу я сиділа в трейлері. Надмірна робота і стрес у поєднанні з недостатньою кількістю сну, наздогнали мене психологічно. Нормальний стан різко змінився відчуттями, що я не можу рухатися, що я завмираю. Мені стало страшно».

Співачка одразу звернулася до лікаря, який порадив їй спати 7-9 годин. Відтоді, це незмінний принцип її життя, незалежно від робочого графіку та обставин. 

«Коли я почала більше спати, помітила, що сон – це дієвий засіб проти старіння. Іноді я прокидаюся і кажу: «Вау! Я втратила 10 років зі свого обличчя!». Ось що може зробити для хороший нічний сон». 



Роксанна Паллетт

Актриса згадує, що з дитинства страждала від безсоння. Але ця проблема посилилася, коли її подруга покінчила життя самогубством. 

«Були періоди, коли я не спала по три дні поспіль. Я була у маренні, починалися галюцинації.

Ще коли була маленькою дівчинкою, пам’ятаю, як мама лягала спати близько 11 години вечора, а я вставала гралася своїми ляльками. Наступного ранку я все одно прокидалася раніше неї. Протягом багатьох років я пробувала усе, щоб покращити якість сну, від гарячої ванни та молочного напою до звички лягати спати в один і той самий час. Але я все одно лежала в ліжку годинами, хвилюючись про те, що не можу заснути, це лише погіршує проблему».

У 2010 році Паллетт брала участь в шоу «Танцях на льоду». Як зізнається акторка, тоді вперше за усе життя вона добре спала. Втома та фізичне виснаження допомагали їй швидко заснути.

«Але коли коли шоу закінчилося, проблеми зі сном знову зʼявилися. Після того я зрозуміла, що варто додати більше фізичної активності протягом дня. Я всюди гуляю, ходжу на пробіжку, вивчаю бойові мистецтва. Єдине, що впливає негативно на мій сон – відсутність режиму, адже для акторки це складно». 

Крім того, сомнолог порадив Паллетт регулярно ходити на масаж і готувати їжу самостійно: скоротити кількість приправ у стравах та виключити синтетичні харчові добавки. Це допомогло акторці налагодити проблеми зі сном.