10 видовищних показів Александра Макквіна

17 березня 1969 року народився один із найвидатніших дизайнерів сучасності – Александр Макквін. Вже 13 років його немає серед живих, проте творчість, унікальний стиль, зухвалий та навіжений підхід до шоу продовжують надихати інших дизайнерів. Шок, мистецтво та епатаж – саме ці слова найяскравіше описують його колекції. Сьогодні ми вирішили згадати 10 показів Alexander McQueen, які вже увійшли в історію fashion-індустрії.


1. Весна-літо 1998

Колекція заснована на темі війни та насильства. Це відобразилося в специфічному виборі матеріалів та крої, більшість речей виконані в чорних, білих та червоних кольрах, що символізують кров, білизну та смерть. Елементи традиційного англійського стилю дизайнер доповнив нотками гранжу. Не менш видовищним був і сам показ. Заповнений водою подіум спочатку був підсвічений ультрафіолетом, потім прозора вода забарвилася в чорний, а зі стелі пішов жовтий мокрий сніг, що залишав плями на одязі та змивав макіяж з моделей.

2. Осінь-зима 1998

В колекції одразу простежується дві масштабні відсилки: до Жанни дʼАрк, котру спалили на кострі в 1431 році, а також коханки Карла VII Агнесси Сорель, її портрет прикрашав запрошення на показ. Враження від перегляду шоу складається по справжньому демонічним: в очах моделей були вставлені червоні лінзи, переважаючими кольорами стали винний та криваво-червоний, а фінал шоу просто приголомшив. Навколо моделі в яскраво-червоній сукні спалахнуло вогняне коло, що символізувало багаття, на якому загинула д’Арк.

3. Весна-літо 1999

Даний показ спричинив фурор у fashion-індустрії, саме тоді театральність Макквіна вийшла на новий рівень. В центрі імпровізованого залу-подіуму розташовувалися дві футуристичні машини, призначення яких до кінця шоу викликало цікавість глядачів. А сама колекція захопила бездоганним кроєм суконь з довгим шлейфом та топами з масивними плечима, що нагадувати крила. Закривала показ Шалом Халоу в ошатній білій сукні. Тоді призначення роботів стало зрозумілим: вони внесли свій вклад в модний процес, зафабувавши вбрання в чорну та жовту фарби. 

4. Весна-літо 2001

Скляна кімната в якості подіуму більше нагадувала палату в психіатричній лікарні. А образи моделей поєднували розкішні сукні та забинтовані голови, зачіски деяких прикрашали опудала птахів. Не менш видовищним став фінал шоу, де стіни дзеркального куба в центрі розбилися вщент і перед глядачем постала оголена жінка в масці. 

5. Осінь-зима 2002

Місцем для проведення показу Макквін обрав легендарну французьку в’язницю Консьєржері, де свого часу тримали Марію Антуанетту. Моделі демонтрували вбрання, що поєднували в собі елементи і середньовіччя, і сучасності. Додала відповідного антуражу і напівтемна зала з готичною архітектурою, що одночасно і приваблювала, і лякала.

6. Весна-літо 2004

Колекція присвячена періоду Великої депресії в Америці, коли світська молодь топила свої невдачі та відсутність перспектив в алкоголі та відчайдушно танцювала. Саме цю атмосферу дизайнер відтворив на подіумі, де під час показу всі моделі поринулися у танець, хтось – виконуючи танго, а хтось – вальс.

7. Осінь-зима 2005

На колекцію під назвою «Людина, котра знала надто багато» Макквіна надихнули фільми Хічкока та стиль їх головних героїнь. Моделі з блискучими укладками виходили на подіум з сигаретами в руці та вбранні, що нагадувало стиль 50-х: класичні вечірні сукні, елегантні костюми, лаконічні, але надзвичайно дорогі прикраси.

8. Весна-літо 2008

Колекціонерка Ізабелла Блоу, яка в 2007 році покінчила  життя самогубством, була близькою подругою Александра Макквіна. Саме їй дизанер і присвятив весняно-літню колекцію 2008 року. Моделі, викроковуючи на подіумі, нагадували екзотичних птахів: їх вбрання, від пастельних до неонових відтінків, були прикрашені пірʼям та здавалися неземним продовженням тіл. Здавалося, наче дівчата завмерли в момент перетворення на казкових створінь та іншопланетянок.

9. Осінь-зима 2008

Отримання Ордена британської імперії Макквін відзначив по-своєму, присвятивши колекцію монархії. Під акомпонемент скрипок моделі виходили на подіум в обʼємних спідницях, корсетах і картатих сукнях. В кожній деталі відчувалася присутність британської королівської сімʼї, наче образи стали своєрідним реверансом дизайнера в бік королеви. 

10. Весна-літо 2010

На створення колекції дизайнера надихнули іншопланетні мотиви, природа та рептилії. Це простежувалося у всьому, від принтів до атмосфери показу в цілому. Наче неземні створіння, моделі крокували подіумом в унікальних Аrmadillo heels.