17 цитат ексцентричного Енді Воргола

Енді Воргол – культова особистість, яка може викликати суперечливі почуття, як і поп арт, започаткований художником. Він тонко відчував реальність та власну роль у ній: «Якщо хочете більше дізнатися, хто такий Енді Воргол, дивіться на поверхні. Картин, моїх фільмів, мене самого. За цими поверхнями більше нічого немає».

Для того, щоб краще зрозуміти митця, який надихав на сміливість бути собою за будь-яких життєвих обставин, пропонуємо прочитати його 17 цитат.


1. Дівчина завжди здавалася мені красивішою, тендітнішою, коли вона була на межі нервового зриву

2. От кажуть — час все змінить, але всякий раз виявляється, що доводиться все міняти самому.

3. Людина може сміятися чи плакати. Кожного разу, коли ти плачеш, ти міг би сміятися, вибір за тобою.

4. У мене соціальна хвороба. Я мушу виходити в люди кожного вечора, інакше почну пліткувати зі своїми собаками.

5. Створення грошей – це мистецтво, робота – це теж мистецтво, а хороший бізнес – це найкраще мистецтво.

6. Боюся, якщо дуже довго дивитися на предмет, він втратить усю свою значимість.

7. Люди стають такими занудами, коли збираються разом. Потрібно залишатися на самоті, щоб розвивати свої індивідуальні якості, які й роблять людину цікавою.

8. Краса сильно залежить від того, як вона подана. Коли споглядаєш «красу», все має значення: де це відбувається, у що людина одягнена, хто знаходиться поруч з нею, з якого саме приміщення вона спускається вниз сходами.

9. Іноді щось здається красивим просто тому, що трохи відрізняється від навколишніх предметів

10. Я не бачу нічого ненормального в самоті. Мені добре одному. Люди сильно перебільшують значення їхнього кохання. Воно не завжди так важливе. Те ж стосується життя — його значення люди теж перебільшують.

11. Як тільки перестаєш чогось дуже хотіти – одразу це отримуєш.

12. Прикраси не роблять людину красивішою, але вони змушують її відчувати себе такою.

13. Очікування чогось робить те, на що чекаєте, ще більш захопливим.

14. Проблеми у людей виникають здебільшого через фантазію. Якби у вас не було фантазії, у вас не було б проблем, тому що ви б сприймали життя таким, яким воно є. Але тоді б у вас не виникало б і романтичної закоханості.

15. Митець – це людина, яка створює речі, не потрібні людям. Але з певних причин думає, що подарувати їх людству — гарна ідея.

16. Секс і вечірки – це єдині місця, де потрібно з’являтися власною персоною.

17. Я зазвичай формую своє ставлення до людей на підставі їхнього власного сприйняття себе, оскільки образ самого себе, який є у кожного, більше говорить про те, що людина думає, ніж його об’єктивно сприймається зовнішність.