Як зазначають в Startup Depot, якщо раніше в стартап-галузі домінували чоловіки, то останні декілька років кількість жінок серед засновників постійно збільшується. Гендерні стереотипи поступово руйнуються, а жінки доводять, що жіночі проєкти можуть бути успішними і вкрай важливими. Наша наступна підбірка – яскраве тому підтвердження.
BetterMe
«Місія BetterMe – створи щастя всередині себе. Ми допомагаємо відновлювати гармонію душі та тіла. Пропонуємо контент, створений разом з експертами в кожній сфері. Ми не кажемо: «Якщо ти їси на ніч – це погано», а просто даємо рекомендації. Далі, як користуватися цією інформацією, це вже справа кожного».
Вікторія Репа – засновниця і СЕО компанії BetterMe, що займається розробкою мобільних застосунків в категорії здоров`я та фітнес. BetterMe заснували у 2016 році. «На старті була лише я та мій Power Point», – згадує Вікторія. Наразі у групи застосунків BetterMe понад 100 млн завантажень по всьому світу. Компанія робить великий акцент саме на доступності здорового способу життя для всіх людей, незалежно від їхньої статі, віку та фізичних можливостей. Тому, команда BetterMe створили тренування для людей з інвалідністю, людей старшого віку, а також бодіпозитивні та сімейні тренування.
Cardiomo
«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожного року в світі помирає 17 мільйонів людей від серцево-судинних захворювань. До 80% з них могли б вижити, якби захворювання вчасно діагностували», – констатує співзасновниця та СЕО Cardiomo Ксенія Бєлкіна.
Розробка стартапу, заснованого в 2014 році, мобільний пристрій, що здатний швидко діагностувати порушення роботи серця. Інженери проєкту цілеспрямовано намагалися створити інтелектуальний технічний гаджет для відстеження стану здоров’я людини, оскільки більшість фітнес-трекерів не здатні вказувати на серцево-судинні захворювання. Він працює за принципом спостерігача, фіксує серцеву діяльність, артеріальний тиск і робить записи ЕКГ у режимі реального часу. Для роботи він синхронізується з телефоном через Bluetooth та кріпиться на зону грудної клітки. При будь-яких відхиленнях від норми користувач отримує сповіщення на телефон. Наразі компанія співпрацює з клініками «Борис», «Охматдит», інститутом кардіології ім. Стражеска та Олександрівською клінічною лікарнею. Також стартапом зацікавилися інвестори з США, деяких країн ЄС та Південної Америки.
Zirity
«Я провела більше 15 годин досліджуючи поведінку людей в різних офлайн-магазинах оптики і звернула увагу, що перший фільтр вибору окулярів – примірка оправи фронтально. Коли ми обираємо собі окуляри, то намагаємося зрозуміти, чи комплементарні вони нашому обличчю, чи пасують нам. Саме цю дію ми й повторили технологічно. Створили максимально інтуїтивне рішення для людини, котре працює в один клік», – розповідає засновниця проєкту, Ірина Пульпас.
Zirity створили технологію для примірки окулярів онлайн. Це вбудований модуль для інтернет-магазинів. Особливість технології в тому, що користувачі приміряють 2D-моделі, а не 3D. В житті Ірина регулярно носить окуляри, тому розуміє, що людям з такими потребами доводиться дуже довго шукати по магазинах свою ідеальну пару.
SkyWorker
«Ринок найму розробників не перегрітий. Він закономірно розвивається. А те, що компанії до цього не адаптуються, а рекрутери не розвивають свої підходи, не означає, що “айтішники зажрались”». – стверджує генеральна директорка та засновниця компанії Лідія Терпель
SkyWorker починався, як офлайн кар’єрно-консалтингова агенція. Однак у 2019 році команда вирішила будувати онлайн-продукт. Зараз це платформа, що аналізує ринок праці для ІТ-спеціалістів під їхні вимоги та видає повну інформацію про вакансії. Проєкт допомагає ІТ-компаніям прискорити процес наймання працівників, а спеціалістам – моніторити ринок tech jobs під їх власні вимоги. Зараз стартап оцінюють у $1,5 млн, а команда займається вивченням внутрішнього ринку США.
Effa
«Місія нашої компанії – зберегти вільний від пластику світ. Це прагнення до sustainable-життя зробить краще і для людства, і для планети»
Стартап виготовляє та продає еко-продукти для щоденного користування, серед яких і біорозкладні зубні щітки з переробленого паперу. За словами Дарії Кічук, засновниці стартапу, ціль Effa – зробити одноразові щоденні продукти екологічними. Основні клієнти – представники тревел-індустрії: готелі, авіалінії, круїзні лайнери. Хоча є і співпраця з компаніями із корпоративної сфери. Наприклад, Netflix в пошуках екологічного рішення для своїх офісів натрапили на публікації про український проєкт та вирішили з ним зв’язатися. Наразі Netflix купує зубні щітки не лише для офісу, а й на знімальні майданчики.