Є безліч історій успіху модних брендів, які вийшли на новий рівень – почали продавати свої колекції іноземним споживачам в універмагах, концепт-сторах, шоурумах і просто доставляючи продукт прямо до дверей клієнта.
Давайте розберемо, що потрібно бренду для того, щоби налагодити сейлз, закріпитися на новому ринку й у серцях споживачів.
Власний голос
Здебільшого компанії зазнають невдачі на самому початку – коли справа доходить до брендингу. Маркетологи зазначають: якщо все правильно зроблено, брендинг робить продажі за вас. Це не просто лого, слоган і шрифт, а цілий комплекс: від того, як упакований ваш товар, до скриптів відповідей онлайн та офлайн.
Звичайно, найважче зараз доводиться молодим маркам, які тільки виходять на ринок. Оскільки бюджети як ніколи обмежені, і ритейлерам потрібні дуже вагомі аргументи, щоби закупити новий продукт. У такій ситуації важливо оптимізувати витрати та виробництво. Але найголовніше зараз і завжди – мати свій «голос» і створювати якісний продукт, який має зрозумілий меседж і сильну візуальну лінію», –розповідає Олена Нагорна, співзасновниця шоурума SIS (агентства з просування та продажу українських брендів на міжнародній арені).
Якщо ваш продукт нічим не відрізняється від продуктів ваших конкурентів або цільовий ринок – «весь світ», тоді це просто товар, а ваша компанія – просто постачальник.
Ксенія Шнайдер зазначає: «Думаю, що неможливо дати одну-єдину пораду, як вийти на міжнародний ринок. Важливо вирішувати завдання комплексно: приділяти увагу не тільки самому продукту та контенту, а й одночасно налагоджувати комунікації, завойовувати довіру та піклуватися про репутацію. І, може, це прозвучить дивно, але потрібно любити те, що ви робите. Необхідний чіткий план, але без любові він навряд чи спрацює».
Прозорість продукції
Згідно з опитуванням, проведеним Label Insight, 73% споживачів були б готові платити більше за «повністю прозорий продукт» – джерела, вартість, матеріали тощо.
Зосередьтеся на тому, щоби ваші меседжі збігалися з діями. Якщо на сайті написано «доставка 7 днів» – отже, вона повинна бути рівно 7 днів. Погані емоції від очікування не завжди перекриваються самою річчю, особливо якщо раніше покупець не приміряв її наживо. Так, затримки з поставками можуть назавжди обірвати нитку довіри до вашого бренду. Те саме стосується і якості заявлених матеріалів, і похибок розмірної сітки.
«Із мого досвіду я зрозуміла, що в кожного бренду свій шлях. На жаль, немає чітких правил, як потрібно діяти, щоби потрапити на міжнародну арену. Особливо, я вважаю, це актуально в епоху пандемії, коли світ змінюється настільки швидко. Однозначно потрібно створювати той продукт, який подобається та близький тільки тобі. Не слухати тенденції та бажання ринку. За ними ти ніколи не почуєш самого себе.
Ну і, звичайно ж, вірити в себе й у свою справу. А дорога, як виявилося, у кожного своя. P.S. Важливо не упустити свій шанс. Іноді вирішити твою долю може навіть вчасна відповідь на email», – розповіла Катерина Квіт, засновниця однойменного бренду Kateryna Kvit.
Важливим складником бізнес-стратегії будь-якого бренду залишається якість клієнтського сервісу: наскільки швидко бренд реагує на запити споживача, передбачає його бажання та потреби, у який спосіб піклується про комфорт своїх покупців.
За словами Альони Нагорної, для творців невеликих молодих марок або майданчиків важливо безпосередньо активно спілкуватися з клієнтами через різні канали зв’язку. Такий підхід позитивно позначається на продажах і створює ту емоційну прив’язку, завдяки якій клієнт відчуває турботу та надовго залишається вірним бренду.
Найкраще – ворог хорошого
Уявіть, що вам доставили коробку з новою річчю, а в ній презент. Наступного разу вам знову доставляють посилку від цього ж бренду, може, навіть на більшу суму, але презенту там немає. Засмутитеся? Звичайно.
Завжди однаково хороший результат – те, що ви повинні надавати клієнту для міцного зв’язку між вашим брендом і його очікуванням.
Як зазначає головний глобальний аналітик Millward Brown Найджел Холліс: «Споживач не поділяє маркетинг, виробництво, продаж або обслуговування клієнта». Це все один великий досвід, якого він набуває.
«Дуже важливим моментом у роботі бренду є планування його життєдіяльності на кілька сезонів наперед: складання бюджету, час на створення ескізів, пошук і закупівля тканин, фурнітури, складання графіка пошиття, організація зйомок лукбука, створення line sheets для баєрів (листи з графічними ескізами зразків колекції, розмірним блоком і закупівельними цінами)», – поділилася досвідом роботи з брендами та баєрами Альона.
Розширюйте геолокації
Не забувайте робити раз на триместр аналіз ринку та дивитися, у якій частині світу ви б могли ще продаватися, де б ви були зрозумілі покупцеві, і які майданчики можуть вам у цьому допомогти. Так, дуже багато брендів виходять на новий рівень продажів за допомогою Нової пошти Глобал.
«Ми довго розглядали різні варіанти доставки наших товарів за кордон і не могли знайти компанію зі співвідношенням швидкості та ціни, яка б нас задовольняла. Тоді на ринок вийшла Нова пошта Глобал. Тільки в травні ми відправили замовлення клієнтам до понад 30 країн: від Великобританії до Японії», – розповідає засновник компанії одягу для танців Bravo Dance Аркадій Лашко.
Поставки директ-клієнту – те, що відразу звужує відстань між вашим продуктом і споживачем. Налагоджені процеси логістики збережуть ваші нерви. Один із важливих критеріїв – оперативна допомога менеджера логістичної компанії та програма лояльності.
«Нам сподобалося гарне співвідношення ціни, якості та термінів міжнародної доставки товарів. Також перевагою для нас став зручний клієнтський сервіс. Ми знаємо, що менеджери Нової пошти Глобал завжди підкажуть і допоможуть у разі чого – і це рятує наші нервові клітини. Зараз ми відправляємо наші сукні тільки індивідуальним клієнтам майже до всіх країн світу: від Канади та США до Європи та Китаю. Надалі ми також плануємо співпрацю з великими міжнародними онлайн-платформами», – логіст бренду Overthesea Маргарита Бутович.
Стукайте в усі двері, і тоді ваші товари будуть перетинати океани на шляху до клієнтів, які їх із нетерпінням чекають.