«Україна мусить перемогти, заради усіх нас»: стиліст із Берліну про щоденну підтримку

Франк Пітер Вайлд – стиліст та художник костюмів. Він співпрацював з танцівницею та акторкою Ромі Хааг, зі співачкою Нена, акторкою Хайке Макач, а також створював образи для кліпу Сари Коннор From Sarah With Love.
Ще до початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Франк активно підтримує українців. Кожен день на сторінці в Instagram стиліст публікує фото аутфітів в синьо-жовтих кольорах на знак солідарності з Україною. Коли дізнався про війну та чому вирішив підтримати український народ – далі в нашому матеріалі.

«Я трохи знайомий з історією російської агресії» 

Вперше я дізнався про Україну у 2014 році, коли росія анексувала Крим. Про цю війну я почув у січні цього року, коли російські війська зосередилися вздовж українського кордону. Я трохи знайомий з історією російської агресії. Наприклад, в Грузії чи Сирії. Я був впевнений, що росія вторгнеться до України. 21 лютого я опублікував зображення в інстаграмі, де я в масці з частиною обличчя путіна і ножем в руках. 22 лютого я вперше виклав фото в ліфті, де використав кольори українського прапора. А з 24 лютого я почав робити це постійно. Це як щоденник війни. Кожен день цієї жорстокої війни я публікую зображення на своїй сторінці в підтримку України та заради привертання уваги до війни.

«Питання має стояти так: як я можу не підтримувати Україну»

Чому я вирішив підтримувати Україну? Питання має стояти так: як я можу не підтримувати Україну? Я працюю як міжнародний fashion-стиліст і дизайнер з костюмів, в першу чергу для фільмів та рекламних відео. Через роботу я подорожував вашою країною, а також Румунією, Болгарією, Польщею, Латвією та іншими країнами Європи. Як відкритий гомосексуальний чоловік, я розумію цінність вільного життя, здатності робити те, що хочеш, щоб бути щасливим. Путінська війна повинна бути зупинена. Україна мусить повернути додому українців, в тому числі з Донбасу та Криму. Путін ненавидить свободу, він прагне стерти вашу ідентичність та гідність. Європа повинна допомогти Україні перемогти.

Про допомогу українським біженцям

Ще на початку повномасштабного вторгнення я почав допомагати біженцям, що прибули в Берлін, знайти та відчути безпеку і привітність. Разом з моїм другом Равзаном з Румунії ми спрацювали з українською дизайнеркою костюмів Маргаритою Шекель в фільмі ООН для допомоги біженцям. Ми не можемо собі дозволити ігнорувати те, що сталося. Я розумію, що Європа мусить об’єднатися проти російського агресора. 

«Україна мусить перемогти, заради усіх нас»

Я дуже серйозно ставлюся до того, що стосується прав людини. Я достатньо досвідчений, щоб розуміти, за що варто боротися. Україна мусить перемогти, заради усіх нас. Героям Слава!