Linen Collection: SS23 THE LACE

Тканина, обрана брендом The Lace як лейтмотив нової колекції, наповнена сенсами та сильною енергетикою, льон, ще з IX століття використовувався в Київській Русі для одягу слов’ян. З нього робили повсякденний легкий одяг, льон стелили нареченим, у лляне полотно приймали новонароджених та лляними пов’язками перев’язували рани воїнів для якнайшвидшого одужання.

Про льон розповідають нам давні літописи, відомо, що великий князь Ярослав у свій церковний статут виніс навіть особливий пункт про покарання за крадіжку льону й лляного одягу. Наша історія та ідентичність, наш генетичний код нерозривно пов’язані із цим матеріалом, який пройшов крізь віки – і сьогодні виглядає актуальним і модним.

Для київського бренду THE LACE, у якого навіть у назві закладена філософія плетіння та ткацтва, самобутність та краса, що поза часом, мають неабияке значення. Нова льняна колекція адаптується під потреби жінки залишатись актуальною та чуттєвою у світі, що постійно змінюється, як і вона сама. Переплетіння прадавніх скандинавських, візантійських та слов’янських традицій отримало відображення у кольоровій гамі, силуетах та елементах крою: декоративні стрічки, кафтани на запах, вільні сорочки та сукні.

У Київській Русі народне повір’я говорило, льняна одежа допомагає відновити сили, а світла сорочка, надіта перед важливою подією, служила оберегом. Льон, мабуть, володіє найсильнішою енергетикою серед матеріалів, даруючи спокій та почуття зосередженості.

До колекції увійшли класичні й стримані костюми, а також ті, де за основу взятий силует кімоно; жилет, мікротоп та навіть тренч. Окремим блоком варто виділити сукні: розкішна біла максі з мереживом, сукня-комбінація з варіативним декором, силуетна бандо чи яскрава фуксія зі спущеним об’ємним рукавом. 

Льон – тендітність, ніч – безстрашність і опір, пісок – це час, котрий плине, але ми не стоїмо на місці. Ми рухаємось, йдемо вперед з вірою, до світлого, і зберігаємо наші цінності.