Місцева влада Києва обіцяє послаблення карантину вже з 1 травня, а це означає, що прийшов час повертатись до культурного життя. Зібрали для вас 7 мистецьких івентів, які можна буде відвідати офлайн наступного місяця.
Групова виставка українських митців «Згадати той день коли»
Коли: 27 лютого — 15 серпня
Де: Pinchuk Art Centre
Pinchuk Art Centre призупиняв експозиції на час локдауна, але вже скоро знов відкриє двері для поціновувачів сучасного українського мистецтва.
«Згадати той день коли» – перша виставка з серії, де спеціально створені роботи молодих митців поєднуються з полотнами та інсталяціями художників кінця 90-х — початку 2000-х років, що зберігаються в колекції артцентру. Проєкт досліджує історичні та суспільні події, що вплинули на становлення українського суспільства: від Голодомору до Революції Гідності. До діалогу про сприйняття суперечливого минулого та непевного майбутнього долучилися Юлія Бєляєва, Саша Курмаз, Роман Хімей та Ярема Малащук, Анна Звягінцева, Леся Хоменко, Сергій Братков, Олег Голосій, Павло Маков, Олександр Ройтбурд, Олег Тістол та Василь Цаголов.
Персональна виставка Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Хвостосховище»
Коли: 27 лютого — 15 серпня
Де: Pinchuk Art Centre
Уявіть світ далекого майбутнього, де від людської цивілізації залишилися лише пам’ятки в археологічному музеї. Виставка Pinchuk Art Centre «Хвостосховище» дасть вам змогу відвідати своєрідний Музей людської цивілізації та змусить поставити собі запитання: хто винен у смерті Землі. Учасники програми підтримки сучасних українських митців PAC UA, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський припускають, що людину вбила жадібність та жага до корисних копалин з надр планети. Можливо, ви знайдете свою відповідь на це вкрай актуальне запитання.
Персональна виставка Нікіти Кадана «Камінь б’є камінь»
Коли: 27 лютого — 15 серпня
Де: Pinchuk Art Centre
«Камінь б’є камінь» – перша в Україні та найбільша персональна виставка Нікіти Кадана. Художник, що за 14 років кар’єри вже здобув міжнародне визнання, звертається до радянського минулого у спробі переосмислити імперіалістичну агресію та насилля, зробити роботу над помилками. Експозиція стартує з полотен українського авангарду початку XX сторіччя, наданих Національним художнім музеєм України. Вже у власних роботах Нікіта Кадан актуалізує цю мистецьку спадщину. «Камінь б’є камінь» – чудовий шанс для кожного відрефлексувати сприйняття української історії через призму бачення митця.
Монографічна виставка Олега Соколова «Колір, музика, слово»
Коли: 17 квітня — 30 травня
Де: Національний художній музей України
На виставці «Колір, музика, слово» представлено більш ніж 90 творів одеського художника Олега Соколова (1919-1990). Хоча значну частину свого життя митець працював науковим співробітником Одеського музею східного і західного мистецтва та не був частиною художньої спільноти, Соколов йшов одним шляхом з видатними творцями XX століття. У доробку художника поєднуються різноманітні творчі техніки і формати, світломузика виступає в симбіозі із словом, а абстракція займає центральні позиції. Значно вплинула на бачення автора східна каліграфія, що додає особливої цікавості роботам Олега Соколова.
Уже зараз відео з відкриття виставки можна подивитися на ютуб-каналі та у соцмережах NAMU, а з послабленням карантину ви зможете побачити спадок майстра наживо.
Проєкт «Французька весна у Музеї Ханенків»
Коли: 1 травня — 31 травня (дата початку може бути змінена)
Де: Музей Ханенків
Проєкт «Французька весна у Музеї Ханенків» створюється у співпраці з Французьким інститутом в Україні. У рамках експозиції широкому загалу буде вперше представлена похмура, як твори Едгара Аллана По, графіка Оділона Редона, П’єра Боннара й Едуара Вюйара, митців кінця XIX — початку XX століття. Також світ побачать щойно відреставровані пейзажі та портрети Жана Уеля, Луї Еме Жапі та Жана-Батіста Пільмана. Окрім художніх творів, відвідувачі музею зможуть насолодитися витонченими французькими шовками, порцеляною та середньовічною скульптурою. Справжній рай для поціновувачів класичного мистецтва!
«Кожны дзень. Мастацтва. Салідарнасць. Супраціў»
Коли: 25 березня — 16 травня
Де: Мистецький Арсенал
«Кожны дзень. Мастацтва. Салідарнасць. Супраціў» – виставка білоруського сучасного мистецтва та жест солідарності від української артплатформи. Куратори експозиції – білоруські дослідники мистецтва та художники, що проживають за кордоном. Поетичність протестних рухів та революцій завжди надихала до творчості. Білоруські події 2020 року, боротьба з несправедливістю та державним насиллям стали поштовхом для співпраці і солідаризації митців. «Кожны дзень» – головне політичне гасло протесту, адже він не має терміну придатності та чіткої структури. Експозиція виставки побудована за аналогічною схемою: концептуальні вузли замість лінійності.
Дата початку також була символічною: 25 березня – День Волі у Білорусі. Однак через посилення карантинних обмежень, офлайн відкриття відбудеться після 30 квітня. Якщо ж ви не можете дочекатися кінця локдауна, уже зараз можете зареєструватися на кураторський 3D-тур експозицією.
Персональна виставка Романа Хімея та Яреми Малащука «Нове місто друзів»
Коли: травень (дату відкриття буде уточнено)
Де: Shcherbenko Art Centre
«Нове місто друзів» – перша персональна виставка дуету Романа Хімея та Яреми Малащука, переможців конкурсу Молодих українських художників МУХі 2019. Експозиція складатиметься з фільмів і відеоперформансів, що досліджують суб’єктність та прагнення до єдності двох міст: рідної дуету Коломиї та буремного Мирнограда на Донбасі. Обидва художники виступали режисерами та операторами-постановниками проєкту. Разом із місцевими мешканцями Роман Хімей та Ярема Малащук згадували давно забуті й конструювали можливі майбутні шляхи, що ведуть до «нового міста друзів».
Текст: Liza Yarema