Трендове хитросплетіння: кроше-деталі в літньому гардеробі

11.06.2021

Техніка кроше тріумфально повернулася не лише на подіуми, а і як елемент для повсякденних образів. Розповідаємо історію її появи та варіанти інтеграції у гардероб.


Кроше ( у перекладі з французької мови – «маленький  гачок») –техніка поєднання плетіння гачком із мереживом. Уперше з’явилася у Шотландії, незабаром розповсюдившись світом. Майстри створювали візерунки з квітковими, фольклорними та геометричними мотивами. 

Певний час це ремесло використовували лише для створення деталей одягу, аксесуарів та домашнього декору. І лише згодом у 20-х роках – для цілих предметів одягу: суконь, спідниць, блузок, топів, купальників.

Твіггі, Джейн Біркін, Бріджит Бардо – ікони стилю, які демонстрували красу і романтичність речей, зв’язаних гачком та дали можливість техніці кроше зайняти свою нішу у світі моди.

На подіумних показах першою повноцінною колекцією з елементами кроше була колекція Крістофера Кейна: в’язані візерунки поєднувалися між собою по принципу печворк. 

Сьогодні популярність богемній техніці повернули Fendi, Hermes, Burberry та Jil Sander, у колекціях яких є і  сукні вільного покрою, і майже прозорі топи — все залежить від обраного варіанту плетіння.

Для створення  літнього образу найкращим рішенням є поєднання кроше тенденції з сучасними базовими речами, оскільки найбільшим ризиком у адаптації мережива може бути тотальна атмосфера луку з «бабусиної скрині».

Українські бренди цього року також оздобили свої вироби мереживом: можна створити і повсякденний, і вечірній, і, навіть, віртуальний образ.

Bobkova

Litkovskaya

Lake

Bevza

Artem Klimchuk

Arutiunova

Ukrlook

Tg

Рассматриваем практичные и необычные панамы этого лета в нашей подборке.