Мінімалізм, матроськи капелюхи та прінт «колосок», – показ BEVZA SS22 у Нью-Йорку

Вчора в рамках Тижня моди сезону весна-літо 2022 у Нью-Йорку пройшов показ українського бренду BEVZA під назвою IN THE SAME BOAT. Колекція присвячена питанням копіювання і перевиробництва в моді.


У колекції SS22 бренду BEVZA дизайнерка Світлана Бевза досліджує копіювання в модній індустрії, копіюючи саму себе. Основні речі BEVZA з попередніх колекцій були переосмислені і передані в новій іронічній манері. При цьому Світлана Бевза залишається вірна собі,

колекція весна-літо 2022 року виконана у притаманному брендові мінімалістчному стилі. Костюми в стилі 90-х, вишукані сукні-комбінації, в’язані ремені – все це було присутнє у новїй колекції BEVZA. Символ колоска, який так полюбляє дизайнерка на цей раз представлено у вигляді яскравого принта.


«Ми живемо в епоху, коли такі поняття, як «омаж», «натхненність» і «репліка» можна сплутати з копіюванням, тому дуже важливо приносити данину поваги початковому автору дизайну задля збереження цінності кожної авторської ідеї. Наше ставлення до питання ексклюзивності в моді, як ніщо інше, відображає наші принципи і обізнаність в цьому питанні. У свою чергу, копіювання розмиває кордони і знижує естетичну цінність індустрії моди. І BEVZA знайшла прекрасний спосіб транслювати цей меседж» – каже офіційній прес-реліз бренду.


Досліджуючи копіювання, BEVZA також піднімає питання зайвого виробництва. «Копіювання тягне за собою значне перевиробництво в індустрії моди. А це, в першу чергу, негативні наслідки для екологічної ситуації в світі, на яку я хотіла б звернути увагу. І вона нітрохи не менш важлива, ніж етична сторона питання», – каже Світлана Бевза.

«Ми всі, так чи інакше, зіткнемося з наслідками перевиробництва. Ми всі в одному човні».


Колекція просякнута відсилками до теми океану – у клатчах, матроських капелюхах і сумках-мушлях. Палітра весни-літа складається з відтінків синього – від світлих тонів до кольору води у темну ніч. Що до ідей сталого розвитку, у колекції SS 2022 року Свтітлана Бевза використовує трикотаж з волокон перероблених пластикових пляшок, органічну бавовну та такі матеріали органічного походження як бамбук і кропива.