«З мене безжально сміялися»: Крістін Девіс про критику, патріархат та зйомки

22 червня на стримінговому сервісі HBO Max відбулася премʼєра 2 сезону «І просто так…» – продовження культового «Секс і місто», де добре відомі нам героїні стали старшими, але не втратили жагу до пригод та насиченого життя. 

До виходу нового сезону виконавиця однієї з головних ролей – Шарлотти Йорк – Крістін Девіс дала інтервʼю The Telegraph, де розповіла про стосунки з іншими акторками серіалу, критику зовнішності та відмову Кім Керролл брати участь в проєкті. 


Про «Секс і місто»

«Це був незвичайний для того часу формат шоу. В центрі сюжету чотири жінки старші 30 років відверто говорять про стосунки та секс, а чоловіки відходять на другий план». 

Про критику «І просто так…»

«Чому наше життя з віком має стати менш цікавим? Мені зараз 58 років і суспільство очікує, що з віком я маю стати менш помітною. Але навіщо? Як нещодавно сказала Мері Стінберген [70-річна акторка, володарка Оскара]: «Я все ще жива».

Про заміжжя і патріархат

На відміну від Шарлотти, Крістін Девіс зізнається, що ніколи не прагнула до заміжжя. Акторка не була в шлюбі та самостійно виховує двох усиновлених дітей.

«Жінки піддаються тиску з боку суспільства. Але я завжди прагнула бути незалежною. Пам’ятаю, як у дитинстві казала: «Я ніколи не вийду заміж» і «Геть патріархат!». Коли я розповідаю комусь, що у мене є діти, я бачу в його очах: ​​«Хочу запитати, де її чоловік, але не буду, бо це не ввічливо».

Про відмову від ролі Керрі Бредшоу

Маловідомий факт, проте в 1998 році Крістін Девіс запропонували у «Секс і місто» роль Керрі Бредшоу, проте акторка відмовилася.

«Я подумала: «Я не можу на це погодитися, я не та, хто підійде на цю роль. Я повинна зіграти Шарлотту».

Про Шарлотту Йорк

«В божевільних ситуаціях, які відбувалися з Шарлоттою, я запитувала себе: «Чому вона не злиться?». Особливо, під час епізоду, коли чоловік кричав їй прямо в обличчя під час сексу. Я була розлючена і зіграла цей епізод тільки тому, що Синтія Ніксон сказала, що це смішно. Але я тоді говорила: «Шарлотта, мабуть, таємна вбивця». Іноді це стається з людьми, які не проявляють свого гніву. Тоді я всім розповідала, якщо відкрити її шафу, звідти випадуть частини тіл усіх чоловіків, яких вона вбила та загорнула в харчову плівку».

Про дружбу з Сарою-Джесікою Паркер та Синтією Ніксон

Поза знімальним майданчиком Ніксон, Паркер і Девіс дуже близькі. Акторка говорить, що вони мають «глибокий звʼязок».

«У нас є кодові слова, якими ми обмінюємося на випадок, якщо нас хтось чує».

Про відмову Кім Кетролл брати участь в зйомці «І просто так…» 

«Ми повинні поважати бажання інших людей. Тож я не буду витрачати сили, намагаючись когось переконати.  Звісно, я розумію почуття шанувальників – вони засмучені… Я б хотіла це виправити, проте не можу».

Про трансформацію Шарлотти в новому сезоні

«Материнство – це складно, адже ви не можете контролювати своїх дітей. А Шарлотта – в основному про контроль. Крім того, неможливо контролювати власне тіло, коли ви старієте та проходите через менопаузу. Я проходила етап: «Боже, я просто тепер стану мамою? Назавжди?». Тоді я не відчувала творчої реалізації в житті. Зараз через це проходить Шарлотта. Їй потрібно по-справжньому переосмислити: хто я і чого хочу? Вона виросла, тому цю виконувати цю роль досі так цікаво».

Про зовнішність та «уколи краси»

«Дуже важко, коли тебе порівнюють із тобою в молодості. Потрібно мати мужність, щоб памʼятати, що ти не маєш виглядати так, як раніше. Інтернет ніби хоче цього, але водночас він цього не хоче. Вони дуже суперечливі. Я робила філери, і виходило добре, а потім я знову робила філери, і виходило погано. Мені доводилося видаляти їх, і з мене безжально сміялися. А я проливала сльози через це. Це був великий стрес».

Про тренування та дієти

«Я не маю багато часу на тренування або на спеціальні дієти. Я просто їм те, що їдять діти. Це виснажливо – готувати собі щось інше».

Про відмову від алкоголю

«Алкоголь був достатньою проблемою для мене. Він ставав на заваді до того, чим я хочу займатися в житті. На щастя, мій перший хлопець не вживав алкоголь і це було надзвичайно корисно для мене».