Колорист Ілля Мозолюк про нову реальність та тренди

Навіть у воєнний час б’юті індустрія не стоїть на місці – дізналися із перших вуст від топового стиліста України Іллі Мозолюка. Про бажання клієнток залишатися гарними в Covid-19 та під час війни, про адаптацію та розвиток – далі в нашому матеріалі.

Почнемо з історії. За весь час твоєї роботи, скільки та які були зміни в трендах на фарбування? Чим виділяється AirTouch?

За час моєї діяльності, а це вже 12 років, я пережив дуже багато трендів у фарбуванні. Коли я почав працювати, був тренд на колорування в декількох кольорах, коли бралися декілька різних барвників близьких за кольоровою гамою та наносилися на окремі пасма. Проте це лише звучить дуже просто, треба було знати послідовність та правильне розміщення пасм.

Пізніше було дуже модним та популярним фарбування в монотонний блонд від коріння. Всі ми пам’ятаємо той час, коли було багато дівчат з ідеальним блондом від коріння. Даний відтінок потребує серйозної дисципліни. Коріння регулярно потрібно фарбувати: кожні 3-4 тижні, бажано не змінюючи майстра та барвник, адже у кожного барвника є своя пігментація. 

Ну і звісно ж класика – це мелірування, яке актуальне і дотепер. Мелірування – це як Chanel № 5. Багато хто почав робити мелірування, проте боялися, адже уявлення про нього було таким: великі пасма і виглядає не дуже доглянуто. Насправді я і сьогодні роблю мелірування та комбіную його з різними техніками фарбування. Головне завдання майстра – зробити його максимально природним та охайним. Якщо не брати товсті пасма, тоді цей вид фарбування виглядатиме дуже круто!

Починаючи з 2018 року в тренді техніка AirTouch (видування волосся феном) і шатуш (зафарбовування на начіс). На сьогодні в мене свої напрацювання цих технік, по яким я викладаю та працюю з клієнтами. Це певне нанесення та розташування пасм, що дає вау-результат (можете подивитися на моїй сторінці в інстаграм). Перевага цих технік в тому, що вони підлягають корекції раз на 3-10 місяців. В залежності від кількості світлих пасм, чим більше – тим частіше потрібно робити корекцію. Техніці AirTouch та моїй авторській я навчаю майстрів в академії Labiosthetique. Деякі мої клієнти фарбуються раз на рік. Завдяки даним технікам в мене багато клієнтів за межами України, які раз на 6-12 місяців приїжджали та фарбували волосся.

У 21 столітті дівчата дуже цінують свій час, в них немає можливості кожні 2-4 тижні приїжджати та фарбувати волосся. Техніки, які я використовую – це плавно відростаюче волосся від свого натурального кольору до світлих кінчиків. Кількість світлого та малюнок фарбування підбирається індивідуально в залежності від темпу, місця та способу життя клієнта. Я не можу сказати, що в якийсь період мені щось більше подобалося. Я люблю фарбувати волосся і все, що з цим пов’язано. Той вид роботи, який мені не подобається, я передаю іншим колегам-профі.

Я стараюся індивідуально підходити до роботи. Якщо клієнту потрібно мелірування, я його роблю, якщо потрібно  AirTouch – буде. Проте стараюсь комбінувати техніки. Зараз клієнти приходять та просять всі як один AirTouch, тому що це мейнстрим. Та коли показують фото бажаного результату, то я розумію, що там зовсім інша техніка. Ми це все обговорюємо та починаємо працювати. За час роботи я помітив, що клієнту не важливо, як називається техніка, головне – отримати бажаний результат.

Як ковід вплинув на індустрію в цілому? Чи доводилося тобі виправляти домашні спроби пофарбувати волосся?

Ковід не обійшов стороною б’юті індустрію. Мені здається, не було такої сфери, якої б не торкнувся локдаун. З початком карантину найбільше постраждали ті клієнти, кому треба було фарбувати волосся щомісяця (тотал-блонд, високий відсоток сивого волосся), а також ті, в кого натуральний колір волосся відрізнявся зафарбованих. При такому фарбуванні через 4-6 тижнів вже явно помітними стають коріння. 

Після карантину багато нових клієнтів, що записувалися до мене на послуги, обережно підходили до рішення фарбувати волосся. Клієнти почали обирати такі види фарбування, при яких не потрібно відвідувати салон кожні 4-6 тижнів, на випадок, якщо повторно буде локдаун. Серед моїх клієнтів мало хто відчував дискомфорт через те, що, як я вже казав, мої техніки фарбування не потребують частого відвідування салону, тому процес закритих салонів минув безболісно. 

Звісно, серед моїх клієнтів є дівчата, які фарбують волосся кожен місяць – для таких клієнток я розробив індивідуальні колор-бокси. В них входили всі необхідні інструменти для фарбування і найголовніше – мікс барвників, який використовувався для кожного клієнта індивідуально до карантину. 

Перші 3 місяці після того, як ми почали працювати, мені здавалося, що я тільки те й роблю, що виправляю домашні спроби фарбування нових клієнтів. Проте було в цьому і приємне. Люди, фарбуючись один раз самостійно, розуміли, що колористика – ціла наука. Коли в нас щось болить, ми не робимо операцію в домашніх умовах, а звертаємося до спеціаліста. Так само і з волоссям. Довіряйте своє волосся професіоналам. 

Чи повертаються твої клієнтки через 3 місяці війни з росією? Чи були ті клієнти, що не дивлячись на військові дії хотіли записатися?

Як тільки почалися військові дії, запис я зупинив. Тижня 2 була повна тиша, але коли в Києві був найскладніший час та проводилася евакуація з передмістя, одна з клієнток написала: «Ілля, можливо ви працюєте, мені необхідно пофарбувати коріння, а потім я виїжджаю». Я думаю, це одна із таких клієнток, про яких ходять чутки в Одесі.

Багато хороших майстрів, як і клієнтів, виїхали за межі України та почали працювати в Європі… Через те, що в мене достатньо велика база клієнтів та всі вони постійні, я багатьом написав після початку війни, сказавши, щоб вони зверталися за консультаціями та рекомендаціями.

В кого не складні роботи, я давав наведення сходити до професійного магазину для перукарів та сфотографувати, що в них є в наявності. Виходячи з цього, підбирав їм формулу. Також продовжив робити колор-бокси, як це було під час ковіду, та передавав своїм клієнтам за межі України.

Найцікавіше, що одна клієнтка самостійно під моїм керівництвом зробила складне фарбування в стилі AirTouch, і знаєте, дуже навіть добре вийшло. Їй одна з підписниць написала: «Я бачила, ви себе так добре пофарбували самі, зможете і мене пофарбувати так само?».

Великим плюсом було створення в телеграмі групи «Beauty-майстри з України», де кожен міг знайти свого майстра. Це свого роду дошка оголошень, на котрій давалося посилання на свій профіль, які послуги надаєш та в якому місті знаходишся. 

Сьогодні моїх клієнтів в Україні достатньо, проте не через те, що раніше, коли я міг працювати 20-25 днів на місяць, а запис був розписаний заздалегідь на 2 місяці. Частина приїжджає змінити гардероб та зробити всі б’юті-процедури й знову їде. Частина – нікуди не виїжджали та залишилися в Києві. Також багато нових дівчат почали писати, я думаю, це клієнтки тих майстрів, які виїхали. 

З моїх спостережень, після 3 місяців війни люди намагаються повернутися до минулого способу життя (фарбують волосся, відвідують різні б’юті-процедури, гуляють в парках). Починаючи з квітня мене активно запитували про послуги. З 10 квітня я прийняв рішення, що починаю роботу. На сьогодні в мене запис вже на 2 тижні. 

Розкажи про косметику для волосся, з якою ти працюєш? І про доглядову косметику, яку радиш після фарбування? Чому важливо використовувати саме її?

Зараз я працюю з брендом  LaBiosthetique та являюся їх амбасадором, ведучим тренером-технологом з колористики. Я вже розповідав історію нашої співпраці. Фарбую волосся виключно фарбами LaBiosthetique, я їх добре знаю за відтінками, за час роботи дуже заглибився у виробництво продукту. Даний бренд розробляється в Німеччині, а всі ми знаємо, які вимоги до якості та складових в країнах Євросоюзу.

Після фарбування я завжди рекомендую професійну косметику для волосся від LaBiosthetique чи Philip Martins. Це два мої улюблених бренда. Вони зовсім різні і клієнту підбирається догляд, відштовхуючись від структури волосся, стану шкіри голови та побажання, який результат хоче клієнт.

Клієнтам, що скаржаться на сильне випадіння волосся, частіше це сезонно, я рекомендую косметику Orising. Проте якщо я бачу серйозне лущення, почервоніння чи свербіння, направляю до трихолога. Важливо використовувати косметику, яка підібрана індивідуально під тип волосся. Не рекомендую використовувати мас-маркет, оскільки дані продукти не завжди дотримуються стандартів якості та не принесуть позитивного результату, а в кращому випадку все залишиться як є.

Чому важливо, щоб косметику підбирав професіонал?

Наприклад, якщо в клієнта суха шкіра голови й він використовує шампунь для об’єму, то ще більше нашкодить, через те, що шампуні для об’єму підсушують шкіру голови. Чи навпаки, якщо клієнт з активною роботою сальних залоз та жирною шкірою голови буде купувати надто зволожувальний шампунь, то до вечора з’являтиметься відчуття немитої голови.

В яких ще випадках необхідно йти до трихолога?

Я рекомендую клієнтам звертатися в більшості випадків, якщо вони відчувають дискомфорт шкіри голови. Проте іноді клієнт може навіть не знати про проблему, її може виявити лише майстер. Найчастіші проблеми – сухість, стягнутість шкіри голови, які доставляють дискомфорт клієнту. Також одна з розповсюджених проблем – надто активна робота сальних залоз шкіри голови. І звичайно після ковіду клієнти часто скаржаться на випадіння волосся. 

Коли мої клієнти говорять, що самі собі призначили вітаміни та різні комплекси, я їх дуже сварю та негайно відправляю до трихолога чи лікаря, котрий спеціалізується на даній проблемі. Під час наступного візиту розповідають, що виявляється вони вживали ті вітаміни і комплекси, які в них і так в надлишку, а дійсно потрібні до організму не надходили. Нагадую усім дівчатам, що крім популярного колагену, волоссям необхідно десяток вітамінів, про які може сказати лише кваліфікований лікар.

Чи є засоби не професійної косметики для волосся, які наші дівчата, що виїхали до Європи, можуть придбати?

Що стосується професійної косметики, я би дуже не рекомендував використовувати мас-маркет для дівчат, які дорожать та платять немалі кошти за фарбування волосся. Мало хто знає, проте по всій Європі є магазини з професійною косметикою для перукарів, туди вільний доступ для всіх дівчат. Наприклад, один з них www.hairshop24.com, там можна перейти до розділу sale та обрати шампунь і кондиціонер за приємною ціною

Що стосується бюджету, то іноді професійну косметику можна знайти дешевше, ніж хороший мас-маркет, який витрачає багато грошей на рекламу. 

За ким ти стежиш зі світових колористів?

Я стараюся бути в курсі всіх новинок в б’юті-індустрії. Багато класних професіоналів, кожен хороший у своєму спрямуванні. Я стежу за західними стилістами, дивлюся на зірок в Голлівуді і якщо мені щось дуже сподобається, зразу стараюся подивитися, чиїх рук ця справа. 

Недавно я спостерігав, як перефарбовували в блонд Кім Кардашьян. До речі, дуже активно спостерігаю на її стилістом, він же і стиліст Джей Ло. Мені подобається те, що Cris Appleton робить з їх волоссям.

Також є багато класних колористів з Бразилії, в декількох я був на навчанні – Romeo Felipe та Natan Correia, перейняв багато корисної інформації та адаптував фарбування під наш ринок та запити клієнтів.

Чи був в тебе коли-небудь ментор?

В мене була людина, за котрою я перший час був закріплений, коли починав працювати в салоні. Я прийшов зовсім юним і мені була потрібна  така людина, від якої я перейняв би досвід. Проте я не боявся з перших днів йти працювати в кращі салони, це дало свій результат.   

Зараз я вже є ментор. Декілька помічників, що прийшли до мене працювати без досвіду, зараз – успішні майстри кращих салонів. Для мене це плюс. Коли я не можу прийняти клієнта, сміливо рекомендую своїх учнів, які володіють всіма техніками фарбування та моїми секретами. 

Як зрозуміти, що майстер не професіонал до того, як ти потрапив до нього на послугу?

Зараз дуже легко відрізнити професіонала від аматора, достатньо подивитися, розвивається він чи ні. 

Сьогодні у кожного починаючого чи топового майстра є інстаграм і там майстри викладають свої роботи. Як правило, більшість клієнтів до майстра приходить з рекомендацій або з інстаграму, адже бачили вид фарбування, який виконує майстер. 

Це точно так само, як ми приїжджаємо в нове місто і запитуємо, куди нам піти в класні та топові місця, так само і з майстром. Також важливо, щоб майстер все детально розповідав, як буде відбуватися процес фарбування. Я рекомендую спершу записатися до майстра на консультацію і при зустрічі все обговорити.

Якими якостями потрібно володіти майстру, щоб стати професіоналом у своїй справі?

Найголовніше – хотіти та любити навчатись. В нашій професії неможливо сказати, що я все знаю. Щомісяця з’являються нові види фарбування, виходять нові продукти для волосся. Завжди потрібно бути на крок попереду, як інформаційно, так і професійно. У мене є правило: кожні 3 місяці я відвідую навчання, тренінги, семінари. І ви не повірите, проте з кожним навчанням я отримую нову  інформацію. За останні 12 років моєї роботи ще не було жодного навчання без самовдосконалення.

Немає межі досконалості. Як сказав мій ментор, на початку мого шляху: «Якщо ти зрозумієш, що все знаєш, можеш іти з професії. Ти починаєш деградувати». Також одна з важливих якостей – любити працювати з людьми, вміти слухати клієнта. Не дарма говорять, що майстри – краще будь-якого психолога.

Розкажи про плани на найближче майбутнє?

В мене стільки планів, що одного разу я задумався, чи вистачить мені життя, щоб усе реалізувати. Якщо говорити про глобальне, то найсерйозніший план – відкрити школу для перукарів і колористів. Я був в багатьох школах світу і бачив кардинально різні підходи до даного бізнесу. В мене в голові і вже на папері є те, як я хочу це реалізувати, як воно повинно виглядати, які навчальні програми там будуть. Моя школа не буде схожа на жодну із теперішній. З усіх шкіл світу я взяв найкраще і це буде квінтесенція. На ринку такого я поки не зустрічав. Сподіваюся, що буду першим.

Також в планах – не дивлячись ні на що, не припиняти розвиватися, розробляти нові тренінги та курси. І, звісно ж, робота з улюбленими клієнтами.

Авторка: Варя Крат