Перші кроки людства в космосі змусили всіх фантазувати про життя за межами нашої планети та породили справжній бум sci-fi серіалів і фільмів. Футуристичні костюми для кінострічок про міжгалактичні подорожі конструювали імениті дизайнери такі, як Пако Рабанн і Андре Куреж. Саме вони створили образи, які зараз ми сприймаємо, як космічний одяг. Сучасні ж модельєри часто знаходять натхнення у вже класичній науковій кінофантастиці.
Зоряний шлях (Star Trek, 1966-)
«Зоряний шлях» – культова науково-популярна франшиза та першопроходці «космічного» тренду. Для створення образів команди «Ентерпрайз» художники по костюмах оригінального серіалу надихалися колекцією П’єра Кардена Cosmocorps 1964 року.
Яскраві псевдоутилітарні сукні, шоломи й комплекти досі можна побачити на показах Alexander McQueen, Acne, Alexandra Wang, Versace Resort, Givenchy та Maison Margiela. Вплив фірмового стилю «Зоряного шляху» можна угледіти й у зачісках на шоу Lanvin Spring’18, а рекламна кампанія Gucci Fall/Winter’17 повністю базується на легковпізнаваних образах «Стар Треку». Важко недооцінити вплив цієї космічної серії на сучасну моду.
Барбарелла (Barbarella, 1968)
«Барбарелла» – легендарний італо-французьский фільм, костюми для якого розробляв не менш легендарний французький кутюр’є Пако Рабанн. Дизайнер одягнув Джейн Фонда в сексуальні костюми з алюмінію, металу та оргскла, сформувавши на довгі роки наше уявлення про моду міжгалактичних мандрівників із 4100 року.
А у XXI сторіччі менш еротичні версії Барбарелли можна побачити на показах Rodarte, Versace, Jeremmy Scott та Marco de Vincenzo. Вінілові корсети та мінісукні, що нагадують обладунки, які носила героїня Фонди, і зраз часті гості на шоу Balmain, Gareth Pugh та Louis Vuitton.
Rodarte Versace Balmain
Соляріс (1972)
У «Солярісі» Андрія Тартаковського над образами героїв працювала художниця по костюмах Нелі Фоміна, яка створила, певно, найбільш реалістичну фантазію на тему космічних мандрівників. У фільмі немає нарочито футуристичного одягу зі скафандрами кольору металік та об’ємними черевиками. «Космічні люди» носять класичні силуети 70-х із нашитими на них елементами уніформи реальних астронавтів.
Сітчасті майки, сукні в техніці печворк, великі комірці, штани на шнурівці та шкіряні куртки рефлективного білого, холодного жовтого та глибоко синього кольорів відбивають безкраїй космічний простір та планету Соляріс, де відбувається дія стрічки. Зараз подібні «космічні» силуети з легким флером 70-х з’являються у Calvin Klein, Missoni, Gucci, Alexander McQueen та Mary Katranzou. Майбутнє моди – це її минуле.
Mary Katrantzou Calvin Klein Gucci
Зоряні війни (Star Wars, 1977-)
«Зоряні війни» – ще одна культова сага про міжгалактичні мандри, чий влип на fashion-індустрію важно не помітити. За задумом Джорджа Лукаса, режисера оригінальної трилогії, костюми головних героїв повинні були бути максимально мінімалістичними, простими та зовсім не про моду.
Однак сталося, не як гадалося. Білу сукню, золоте бікіні та фірмову зачіску принцеси Леї, розкішні вбрання й палантини Падме Амідали, костюми Люка Скайвокера та Хана Соло, разом із маскою Дарта Вейдера вже понад 40 років цитують у кіно, на подіумах та червоних доріжках. Образи та зображення героїв з’являлися на показах Chanel, Triton, Preen, Rodarte, Vetements та Rick Owens, а Кірстен Данст обирала сукню з зображенням Зірки смерті для Met Gala у 2014 році.
Vetements Кірстен Данст на Met Gala у 2014 році Rick Owens